Connect with us

technologia

Debiut CD Projekt na telefonie komórkowym Wiedźmin jest utrudniony przez problemy techniczne

Published

on

Ptak leci przed logo projektu CD w siedzibie w Warszawie, 21 stycznia 2020 r. Zdjęcie z 21 stycznia 2020 r. REUTERS / Kacper Pempel / File Photo

21 lipca (Reuters) – CD Projekt (CDR.WA) ogłosił, że jego gra mobilna „Wiedźmin: Pogromca potworów” jest już dostępna do pobrania po tym, jak problemy techniczne utrudniły jej uruchomienie, co stanowi kolejną usterkę dla polskiej firmy, związaną z problematycznym wydaniem z. Hitem była gra “Cyberpunk 2077” w zeszłym roku.

Opracowana przez studio Spokko CD Projekt, gra w stylu Pokemon oparta jest na średniowiecznej serii fantasy Wiedźmin, w której gracze polują na złe stworzenia w misjach fabularnych. To debiut grupy w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

CD Projekt poinformował Reutersa, że ​​problemy techniczne, które przeniosły wyczekiwany start mobilnej gry w tryb serwisowy, zostały już rozwiązane.

Ta bezpłatna gra ma do tej pory ponad 100 000 instalacji w Google Play i uzyskała wynik 3,6 na 5 na podstawie 3094 recenzji.

W sekcji Recenzje na liście sklepów dla gry użytkownicy wspomnieli o problemach z łącznością.

Dzięki Monster Slayer CD Projekt zwiększa swoje wysiłki na rynku gier mobilnych, najszybciej rozwijającym się segmencie gier, napędzanym popytem podczas pandemii, kiedy wiele innych form rozrywki zostało zamkniętych.

Według analityka Sensor Tower, globalne wydatki konsumentów na gry mobilne wzrosły o 17,9% do 44,7 miliarda dolarów w pierwszej połowie 2021 roku.

CD Projekt jest najbardziej znany ze swoich wysokobudżetowych produkcji i do tej pory zagłębiał się tylko w gry mobilne.

Chociaż analitycy twierdzą, że potencjał finansowy Monster Slayera jest niepewny, może wesprzeć franczyzy Wiedźmina i cyberpunk, jeśli okaże się sukcesem.

Maciej Kietliński z Noble Securities, który szacuje przychody z gry na kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, powiedział, że takie problemy mogą się zdarzyć w dniu premiery i jeśli zostaną szybko rozwiązane, nie powinny mieć wpływu na grę w dłuższej perspektywie .

READ  Bliższe spojrzenie na pierwszy ekskluzywny Xbox nowej generacji • Eurogamer.net

„Niemniej jednak w przypadku CD Projektu i cyberpunkowego nieszczęścia PR cena akcji może bardzo wrażliwie reagować w krótkim okresie na problemy techniczne związane z wprowadzeniem gry mobilnej”.

Akcje CD Projektu spadły, zamykając 1,7% po 3,5% wzroście w ciągu dnia.

Cyberpunk, flagowa gra CD Projekt z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem, została wycofana z Sony PlayStation Store wkrótce po swoim debiucie w zeszłym roku, kiedy gracze narzekali na usterki. Wrócił do sklepu w zeszłym miesiącu. Kontynuuj czytanie

Reportaż Anny Pruchnickiej Montaż: Keith Weir, Steve Orlofsky i Elaine Hardcastle

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *