Connect with us

Nauka

BlackBuck Goes Unicorn z 67 milionami dolarów w zbieraniu funduszy

Published

on

BENGALURU: Internetowa platforma ciężarówek BlackBuck jest najnowszym uczestnikiem rosnącej listy jednorożców w Indiach, pozyskując 67 milionów dolarów w ramach ostatniej rundy finansowania akcji serii E z wyceną 1,02 miliarda dolarów.

Runda była prowadzona przez Tribe Capital, IFC Emerging Asia Fund oraz VEF. W rundzie wzięli również udział obecni inwestorzy Wellington Management, Sands Capital i International Finance Corporation.

Według firmy, zasoby zostaną przeznaczone na zwiększenie penetracji rynku i uruchomienie nowych ofert usług dla partnerów transportu drogowego. Firma będzie również intensywnie inwestować w produkty i zasoby do analizy danych, mające na celu umożliwienie bardziej wydajnego dopasowywania ładunków do indyjskiego ekosystemu ciężarówek.

W interakcji z Mennica, Rajesh Yabaji, współzałożyciel i dyrektor generalny BlackBuck, powiedział, że firma zamierza wejść na rynek usług finansowych i pomóc swoim partnerom transportowym w zakresie ubezpieczeń i innych potrzeb związanych z kapitałem obrotowym.

„BlackBuck zaczęło się od marzenia o wymyśleniu na nowo transportu drogowego, aby uczynić go prostszym i bardziej wydajnym. Minęło sześć lat i dopiero zaczynamy coś zmieniać. W dającej się przewidzieć przyszłości nadal poświęcamy się rozwiązywaniu podstawowych problemów transportu drogowego w Indiach. . Nowa runda finansowania daje nam więcej siły ognia, aby inwestować w fundamentalnie trudne kwestie transportowe i nadal pogłębiać nasz zasięg i wpływ” – dodał Yabaji.

Obecnie Blackbuck świadczy usługi logistyki międzymiastowej dla dużych, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) we wszystkich głównych kategoriach produktów, w tym minerałów, towarów szybkozbywalnych (FMCG), by wymienić tylko kilka.

Platforma posiada sieć ponad 700 000 kierowców ciężarówek obsługujących 1,2 miliona ciężarówek w Indiach. BlackBuck jest świadkiem ponad 15 milionów transakcji miesięcznie na swojej platformie. Cyfryzuje operacje flotowe dla kierowców ciężarówek i prowadzi rynek, aby pomóc w dopasowaniu ciężarówek do odpowiednich ładunków.

„Indyjski łańcuch dostaw i branża logistyczna przechodzi od papieru i ołówka do technologii cyfrowej. Zdolność BlackBuck do pomiaru wzrostu produkcji i wydajności uprościła wyzwania logistyczne dla branży w krótkim czasie. Dalszy szybki wzrost obiecuje przynieść jeszcze większy transformacja do indyjskiego ekosystemu ciężarówek” – powiedział Arjun Sethi, współzałożyciel i partner Tribe Capital.

READ  Aktualizacja koronawirusa NC 28 listopada: Karolina Północna zgłasza rekordową liczbę 1840 hospitalizacji z powodu COVID-19; 3,444 więcej przypadków w stanie

Wraz z pandemią, która doprowadziła do powstania zdigitalizowanych łańcuchów dostaw, ponad 90% ładunków transportowych BlackBuck jest wykorzystywanych przez MŚP, dodał Yabaji.

„W IFC Emerging Asia Fund cieszymy się, że możemy współpracować z Blackbuck w kolejnej fazie rozwoju. Byliśmy pod wrażeniem tego, jak Blackbuck nadal wykorzystuje tę technologię i swoją głęboką wiedzę na temat rynku przewozów długodystansowych, aby oferować rozwiązania, które rozwiązują typowe problemy dla kierowców ciężarówek i przewoźników” – powiedziała Saadia Khairi, szefowa funduszu, IFC Emerging Asia Fund .

W ubiegłym roku BlackBuck zaatakował także Europę i otworzył swoje biuro w Polsce, aby zatrzymać rozwój europejskiego rynku logistycznego.

Subskrybuj Biuletyny miętowe

* Wpisz poprawny email

* Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera.

Nigdy nie przegap żadnej historii! Pozostań w kontakcie i poinformowany z Mint. Pobierz naszą aplikację już teraz !!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.