Connect with us

Świat

YouTube usuwa filmy z kanału prezydenta Brazylii i podaje nieprawdziwe informacje na temat koronawirusa koronawirusa

Published

on

W środę YouTube usunął filmy z kanału prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, powołując się na jego politykę przeciwko rozpowszechnianiu dezinformacji o koronawirusie, Reuters zgłoszone.

YouTube powiedział, że wziął ten ruch bez względu na politykę prezydenta i powiedział, że „po dokładnym rozważeniu” postanowił usunąć niektóre filmy, podał Reuters.

„Nasze zasady nie zezwalają na treści, które stwierdzają, że hydroksychlorochina i / lub iwermektyna są skuteczne w leczeniu lub zapobieganiu COVID-19, który stwierdza, że ​​istnieje lekarstwo na chorobę lub że maski nie będą działać, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się, aby zapobiec wirus. Według Reutersa, powiedział w oświadczeniu.

Biuro Bolsonaro nie odpowiedziało od razu na prośbę Reutersa o komentarz.

Bolsonaro, który jest objęty dochodzeniem w związku z pandemią COVID-19, został wielokrotnie ukarany grzywną za nie noszenie maski i wygłaszał dziwaczne komentarze na temat szczepionek i pandemii.

Według AFPprezydent Brazylii zasugerował w grudniu, że szczepionka Pfizera może zmienić kogoś w krokodyla, nazywając koronawirusa „drobną grypą”.

„Kontrakt z firmą Pfizer jest bardzo jasny: »Nie ponosimy odpowiedzialności za żadne skutki uboczne«. Jeśli zmienisz się w krokodyla, to twój problem – powiedział Bolsonaro w grudniu, według AFP.

Twierdził też, że Brazylijczycy mogą „skakać do kanałów” i niczego nie łapać. według do strażnika.

Reuters zauważa, że ​​decyzja YouTube jest następstwem decyzji podjętej przez Facebooka i Twittera w zeszłym roku, które usunęły również treści po tym, jak Bolsonaro złożył oświadczenia, które przeczyły poradom medycznym pracowników służby zdrowia.

The Hill poprosił YouTube o komentarz.

READ  Według amerykańskiego raportu wojna w Etiopii prowadzi do czystek etnicznych w regionie Tigray
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *