Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ukraina i Polska protestują przeciwko umowie Nord Stream 2 Bidena z Niemcami

Published

on

Plan prezydenta Joe Bidena dotyczący złagodzenia geopolitycznych zniszczeń rurociągu Nord Stream 2 został potępiony przez Polskę i Ukrainę, ponieważ urzędnicy obu krajów protestowali przeciwko wykluczeniu z negocjacji USA z Niemcami w sprawie kontrowersyjnego projektu energetycznego.

„Poprzednie propozycje pokrycia wynikającego z tego deficytu bezpieczeństwa nie mogą być niestety postrzegane jako wystarczające do skutecznego powstrzymania zagrożeń ze strony NS2” – skomentowali szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba i polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Wspólne ogłoszenie Środa. „Wzywamy Stany Zjednoczone i Niemcy do odpowiedniego rozwiązania kryzysu bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja”.

Zespół Bidena uchyla się od sankcji rurociąg Pomimo potępiać to jako Schemat Kremla do Przewaga Europa, zwłaszcza Kijów. Nowa rurociąg może dać rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi możliwość przerwania przepływów energii przez Ukrainę bez przerywania dostaw gazu ziemnego do Niemiec.

Urzędnicy amerykańscy uzasadnili to zgoda, argumentuje, że rurociąg jest zbyt blisko ukończenia, aby można go było zablokować, ale ten argument nie zadowolił rosyjskich jastrzębi w Europie Wschodniej i na Kapitolu.

„Decyzja o budowie Nord Stream 2 w 2015 roku, zaledwie kilka miesięcy po rosyjskiej inwazji i nielegalnej aneksji terytorium Ukrainy, stworzyła bezpieczeństwo, wiarygodność i kryzys polityczny w Europie” – powiedzieli Kuleba i Rau. „Obecnie kryzys ten jest znacznie pogłębiany przez rezygnację z prób wstrzymania uruchomienia gazociągu NS2”.

BIDEN I NIEMCY UDZIELIŁY OCHRONY UKRAINY W CELU UKOŃCZENIA RUROCIĄGU NORD STREAM 2

Jej oświadczenie odrzuciło porozumienie między rządem Bidena a kanclerz Niemiec Angelą Merkel, które zgodziły się, że Moskwa powinna nadal uiszczać opłaty tranzytowe pobierane przez Kijów za transport rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy.

„Jeśli Rosja spróbuje użyć energii jako broni lub podejmie dalsze agresywne działania przeciwko Ukrainie, Niemcy podejmą działania na szczeblu krajowym i będą wzywać do skutecznych środków na szczeblu europejskim, w tym sankcji, w celu ograniczenia rosyjskich zdolności eksportowych do Europy w sektorze energetycznym. „w tym gaz i / lub w innych istotnych gospodarczo sektorach ”- powiedziały rządy USA i Niemiec we wspólnym oświadczeniu w środę.

READ  Obowiązek zakrycia ust i nosa. Ponad tysiąc biletów z ostatniego dnia

Ukraińscy i polscy urzędnicy odrzucili umowę z domniemaną skargą, że nie zostali uwzględnieni w negocjacjach Waszyngton-Berlin, mimo że nowy gazociąg najbardziej zaszkodzi ich interesom.

„Każda wiarygodna próba pokrycia deficytu bezpieczeństwa musi uwzględniać jego negatywne konsekwencje w trzech obszarach: polityce, wojskowości i energii” – powiedzieli Rau i Kuleba. „Taka próba powinna mieć również wymiar demokratyczny, co wymaga rozmów z rządami krajów najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami NS2, jeśli dojdzie do porozumienia.”

Urzędnicy Białego Domu związali ujawnienie porozumienia z ogłoszeniem, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski Biden spotka się w Waszyngtonie 30 sierpnia, aby umożliwić prezydentowi „okazanie niezachwianego poparcia Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu potwierdzić agresję Rosji”. w Donbasie i na Krymie, naszą ścisłą współpracę w zakresie bezpieczeństwa energetycznego i nasze wsparcie dla wysiłków prezydenta Zełenskiego na rzecz walki z korupcją i wdrażania programu reform opartego na naszych wspólnych wartościach demokratycznych”.

Podobnie doradca Departamentu Stanu Derek Chollet przybył do Kijowa we wtorek, „by przedyskutować poparcie USA dla wysiłków Ukrainy w zwalczaniu rosyjskiej agresji”. Resztę tygodnia ma spędzić w Warszawie z polskimi urzędnikami.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​groźby ze strony Rosji dla Ukrainy są nie do przyjęcia i staramy się dać Ukraińcom środki do obrony” – powiedział Chollet. powiedział Radio Wolna Europa / Radio Liberty, nadawca wspierany przez USA.

Niemcy będą też inwestować w ukraiński sektor zielonej energii, aby zmniejszyć zależność Ukrainy od rosyjskiego gazu.

„Ustępstwa, które wygrał Biden, są prawdziwe” – napisał na Twitterze senator Chris Murphy, demokrata z Connecticut w senackiej Komisji Spraw Zagranicznych. „Być może najważniejszy jest plan włączenia Ukrainy do sieci elektroenergetycznej UE. To doprowadzi Putina do szaleństwa. Pomaga przełamać zależność Ukrainy od rosyjskiej energii.”

READ  "Mamy tu cały świat": Polski hostel przyjmuje obcokrajowców z Ukrainy | Globalny rozwój

Murphy powtórzył ocenę administracji Bidena, że ​​ukończenie rurociągu nie może zostać zablokowane, ale jastrzębie z Rosji w obu partiach twierdzą, że USA to zrobiły zatrzymany konstrukcja.

„W grudniu 2019 roku, kiedy uchwaliliśmy sankcje, było już w 95% ukończone, a my je powstrzymaliśmy” – powiedział senator Ted Cruz, republikanin z Teksasu, który przygotował projekt ustawy, która nałoży amerykańskie sankcje na projekt rurociągu podczas przesłuchania w Komisji Spraw Zagranicznych. w środę. „Pok ukończony w 95% jest ukończony w 0%. I zobaczyliśmy, że na dnie oceanu przez rok był kawałek metalu, zanim Joe Biden został wybrany i zaczął sygnalizować, że będzie traktował Rosję łagodniej.

Ukraińscy urzędnicy przenoszą spór z Niemcami do Unii Europejskiej, powołując się na postanowienie Umowy Stowarzyszeniowej UE-Ukraina, która zobowiązuje obie strony do „uwzględnienia sieci energetycznych i zdolności drugiej strony przy opracowywaniu dokumentów politycznych” oraz w sektor energetyczny współpracuje w kwestiach handlowych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ OD EGZAMINATORA Z WASZYNGTONU

„Ukraina oficjalnie rozpoczyna konsultacje [European Commission] i Niemcy na NS2, co zagraża bezpieczeństwu Ukrainy” [and] narusza zasadę dywersyfikacji unii energetycznej UE”, Kuleba tweetował. „Notatki już wysłane do Brukseli i Berlina”.

Filmy z Washington Examiner

Słowa kluczowe: Aktualności, Polityka zagraniczna, bezpieczeństwo narodowe, Ukraina, Joe Biden, Angela Merkel, Polska

Autor oryginalny: Joel Gehrke

Pierwotna lokalizacja: Ukraina i Polska protestują przeciwko umowie Nord Stream 2 Bidena z Niemcami

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.