Connect with us

Gospodarka

Datagroup, Hawe Telekom kończy budowę nowego połączenia międzynarodowego z Polską

Published

on

Krajowy operator telefonii stacjonarnej i usług cyfrowych Datagroup zrealizował wspólnie z polskim operatorem Hawe Telekom projekt budowy nowego transgranicznego punktu DWDM Dorohusk – Jahodyn na granicy ukraińsko-polskiej.

Jak wspomniano w poniedziałkowym komunikacie Datagroup, jest to drugi punkt przyłączeniowy firmy do Polski, który ma potencjalną przepustowość do 16 Tbit / s.

„Dzięki nowemu DWDM PoP możemy efektywniej obsługiwać ruch między Ukrainą, Polską, Niemcami i innymi krajami UE oraz USA” – powiedział Volodymyr Lutchenko, dyrektor techniczny Datagroup.

Po ukończeniu nowego połączenia międzyoperatorskiego łączna przepustowość kanałów międzynarodowych Datagroup, oprócz istniejących czterech niezależnych międzynarodowych punktów połączeniowych Datagroup z Europą (na granicy ze Słowacją, Węgrami i Polską), wyniosła około 1500 Gbit / s.

Otwarcie piątego międzynarodowego punktu styku międzysieciowego rozszerza możliwości Datagroup w zakresie realizacji projektów międzynarodowych, zwiększania przepustowości sieci szkieletowej i zwiększania międzynarodowego ruchu internetowego. Minimalizuje to również opóźnienia w punkcie wymiany ruchu podczas uzyskiwania dostępu do wielu popularnych zasobów w Warszawie (Facebook, Amazon, Microsoft, serwer gier itp.), Zwiększając tym samym prędkość dostępu dla wszystkich klientów firmy.

„Ponadto nasi klienci korporacyjni mogą rezerwować trasy na nowych trasach europejskich podczas tworzenia sieci wirtualnych” – powiedział Datagroup.

Przemysław Gagala, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w Hawe Telekom, powiedział, że wspólny projekt z naszym ukraińskim partnerem jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na łączność między Polską a Ukrainą, w szczególności na dostęp do centrów danych globalnych dostawców treści. Usługi w chmurze i OTT w Warszawie.

Datagroup została założona w 2000 roku. Jest jednym z największych operatorów B2B na Ukrainie i świadczy usługi w ponad 90 miejscowościach na terenie całego kraju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *