Connect with us

Gospodarka

Czy masz założoną maskę? Podaruj sobie cukierka

Published

on

Czy masz założoną maskę? Podaruj sobie cukierka

Gdynia nagradza pasażerów, którzy chronią siebie i innych

Od początku pandemii koronawirusa noszenie maski na twarz stało się nieodzowną częścią naszego codziennego życia. Większość krajów, w tym Polska, wymaga jakiejś formy ochrony twarzy przed COVID-19, przynajmniej w zamkniętych przestrzeniach, takich jak transport publiczny.

Niemniej jednak ta niewielka, ale niezbędna ochrona wydaje się niepokoić wielu, którzy chętnie lub nie zapominają o założeniu maski podczas wchodzenia do transportu publicznego. Uwagi lub grzywny okazały się niewystarczające, aby zwalczyć ten problem, dlatego polskie miasto Gdynia postanowiło ponownie pochwalić, a nie zawstydzić.

Dlatego pracownicy ZKM Gdynia przez kilka dni od piątku 13 sierpnia będą przez kilka dni nagradzać osoby noszące maskę słodyczami, a tym, którzy ich nie mają, będą wręczać maski.

Spraw, aby transport publiczny znów był atrakcyjny

Oczywiście ochrona siebie i innych przed COVID-19 powinna już wydawać się znaczącą nagrodą. Ale dla użytkowników komunikacji miejskiej w Gdyni noszenie maseczki będzie jeszcze lepsze w najbliższych dniach, ponieważ mogą otrzymać smaczne krówki w podziękowaniu za przestrzeganie obowiązujących przepisów higienicznych.

Każdy, kto wsiądzie do tramwaju lub autobusu w masce, otrzyma krówkę z logo ZKM-Gdynia z zeszłego piątku. Jeśli nie masz maski, dostaniesz ją. Cel: przypomnieć pasażerom, że pandemia wciąż trwa.

Oświecenie pasażerów i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla transportu publicznego, który, jak wiadomo, masowo ucierpiał w wyniku liczby pasażerów w szczytowym momencie pandemii i musi mozolnie odbudować zaufanie.

Jest to szczególnie ważne w kontekście możliwej kolejnej fali, przed którą ostrzegają lekarze i wirusolodzy. Chcemy utrwalać najlepsze praktyki, zachęcać do dbania o bezpieczeństwo innych i jeździć jednym z najnowocześniejszych pojazdów szynowych w kraju, z których większość to trolejbusy i autobusy zeroemisyjne,– powiedziała Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezes ds. gospodarki, cytowana na stronie internetowej miasta.

READ  Carrefour chce cenzurować TVP? Wycofuje kampanię reklamową z powodu przedmiotów LGBT. Zdecydowana odpowiedź Pereiry

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *