Connect with us

Nauka

Czwarte spotkanie grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy dodaje HIMARS, unika samolotów i szkolenia pilotów

Published

on

Sekretarz obrony Lloyd J. Austin III odbył swoje czwarte spotkanie Ukraińskiej Grupy Kontaktowej ds. Obrony praktycznie z Pentagonu 20 lipca, podczas wirtualnego zastoju na ukraińskich liniach frontu we wschodnim regionie Donbasu. Austin ogłosił nowy prezydencki transfer wyrafinowanych rakiet, ale nie ma samolotów ani szkolenia pilotów.

Wojna rosyjsko-ukraińska wkroczyła w swój szósty miesiąc, a straty po obu stronach osiągnęły marginalne zyski w wyczerpującej bitwie artyleryjskiej, powiedział dziennikarzom obrony generał Austin i wojskowy generał Mark A. Milley.

Pomimo niedawnej przerwy operacyjnej Rosji i nasilenia ukraińskich ataków na linie zaopatrzeniowe z użyciem nowej precyzyjnej broni, Rosja skonsolidowała zdobycze w regionach Doniecka i Ługańska, prekursora planów aneksji, według koordynatora ds. komunikacji strategicznej NSC Johna Kirby’ego. w Białym Domu 19 lipca.

Austin wyraził nadzieję na cztery kolejne systemy rakietowe wysokiej mobilności (HIMARS), które zostaną ogłoszone w tym tygodniu przez Biały Dom, i obiecał, że systemy obrony powietrznej zmniejszą straty i sprowadzą Rosję do stołu negocjacyjnego.

„Pomoc w zakresie bezpieczeństwa, którą niesiemy na Ukrainę, robi prawdziwą różnicę w czasie rzeczywistym”, powiedział Austin na konferencji prasowej po spotkaniu z ponad 50 krajami, które wspierają Ukrainę.

„Siły ukraińskie wykorzystują teraz systemy rakietowe dalekiego zasięgu z doskonałym skutkiem” – dodał, zauważając, że DOD ściśle współpracuje z Ukrainą nad ostrożnym użyciem ograniczonych ilości amunicji precyzyjnej, takiej jak Sterowany system wielokrotnego startu rakiet (GMLRS) używany z systemem HIMARS.

Millley powiedział, że 20 partnerów dostarczyło Ukrainie HIMARS i że ponad 200 Ukraińców zostało przeszkolonych w jego użyciu. Austin powiedział również, że zdolności obrony wybrzeża, takie jak pociski przeciwokrętowe Harpoon, pomogły zapobiec rosyjskiemu atakowi desantowemu na ważny port Odessa.

Na czele dyskusji grupy kontaktowej stanął ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow, który dzień wcześniej” powiedział Radzie Atlantyckiej że Ukraina czerpie korzyści z 12 HIMARS popełnionych przez Stany Zjednoczone, ale będzie potrzebowała „co najmniej 100” więcej, aby zmienić bieg wojny.

READ  OFICJALNE PROGRAMY KRAJOWE ERT | ReliefWeb

„Potrzebujemy broni szybko iw wystarczającej ilości” – powiedział Reznikow Johnowi Herbstowi z Atlantic Council, który wcześniej był ambasadorem USA na Ukrainie. „Używamy systemów HIMARS jak skalpela lekarza [in] Chirurgia.”

Departament Obrony od tygodni chwali stosowanie HIMARS i systemu rakietowego wielokrotnego startu (MLRS) przez Ukrainę, a Mille podał przykłady tego, jak Ukraina uderzyła w rosyjskie linie zaopatrzeniowe, węzły dowodzenia i kontroli, sieci logistyczne, pełną artylerię i obronę powietrzną. spowolnić postęp Rosji.

„Ataki te nieustannie degradują zdolność Rosji do dostarczania jej wojsk, dowodzenia i kontrolowania jej sił oraz prowadzenia nielegalnej wojny agresywnej” – powiedział Millley, podkreślając nieudane cele wojskowe Rosji od czasu odparcia ataku 24 lutego na Kijów.

„Przez 90 dni rosyjskie postępy wynosiły od 10 do 16 kilometrów” – powiedział. „W krótkim okresie Rosjanie prawdopodobnie nadal będą używać ciężkich bombardowań artyleryjskich, aby osiągnąć ograniczone zdobycze na wschodzie. Jednak te taktyczne zdobycze wiązały się z niewiarygodnymi kosztami, jeśli chodzi o straty rosyjskie i zniszczony sprzęt”.

Austin nie podał jasnych argumentów za tym, jak Ukraina może szybko odwrócić bieg wydarzeń bez wsparcia z powietrza. Zamiast tego sekretarz powiedział, że grupa kontaktowa zmieniła bieg, aby wesprzeć Ukrainę w bitwie, która może przeciągnąć się na zimę, kiedy Moskwa zwiększy swoją wojenną skrzynię sprzedaży gazu do Europy, a siły rosyjskie będą mogły łatwiej sięgnąć.

„Ponieważ jesteśmy jeszcze bardziej skoncentrowani na krótkoterminowych potrzebach Ukrainy, czekamy również na zapewnienie Ukrainie zdolności potrzebnych do długoterminowego odstraszania i samoobrony” – powiedział Austin.

Mille również powiedział, że grupa kontaktowa omawiała sposoby pomocy Ukrainie „podtrzymania długiej walki”.

„Ta walka prawdopodobnie będzie się przedłużać” – powiedział. „Jak możemy najlepiej ich uzbroić i wyszkolić, aby mogli dalej bronić swojego kraju i wyczerpywać rosyjską machinę wojskową?”

READ  Najnowsze wieści z Ukrainy: premier jedzie do Kijowa i opóźnia apel Putina

Opóźniona obrona przeciwlotnicza, samolot nie jest wliczony w cenę

Dwa krajowe zaawansowane systemy rakiet ziemia-powietrze, czyli NASAMS, obiecane przez prezydenta Joe Bidena 1 lipca, nie mają przybyć przez „kilka miesięcy”, powiedział 8 lipca przedstawiciel obrony Air Force Magazine. Ukraina powstrzymuje się przed atakami rakietowymi na cele cywilne i robi miejsce dla ukraińskich sił powietrznych.

Przywódcy Departamentu Obrony do 20 lipca unikali rozmów o zapewnieniu samolotów lub szkolenia pilotów, ponieważ DOD odrzucił marcową ofertę Polski dotyczącą dostawy starzejącej się floty MiG-29. Tymczasem ustawodawcy amerykańscy, którzy spotkali się w czerwcu z ukraińskimi pilotami myśliwców, wezwali administrację Bidena do zezwolenia na szkolenie ukraińskich pilotów w zakresie obsługi amerykańskich myśliwców, takich jak F-15 i F-16.

Poprawka przeniesiona do wersji House of National Defense Authorization Act obiecuje 100 milionów dolarów na szkolenie na amerykańskich samolotach. Podobny przepis nie istnieje jeszcze w Senacie.

Ukraińskie Siły Powietrzne niedawno poinformowały Air Force Magazine, że mają 30 pilotów gotowych do tego szkolenia, jeśli zostaną zatwierdzone. Członkowie Kongresu powiedzieli, że administracja Bidena nadal postrzega transfer amerykańskich samolotów i szkolenia pilotów jako „eskalację” z Rosją.

Austin wykluczył poważną dyskusję na temat szkolenia pilotów w krótkim okresie, przyznając jednocześnie, że HIMARS nie odwróci losów wojny.

„Sam HIMARS nie zmieni – wygranej lub przegranej – walki, ale jest to integracja wielu funkcji, które zapewniamy i zamierzamy zapewnić w przyszłości” – powiedział.

„Jeśli chodzi o przewidywanie, gdzie będziemy ze szkoleniem pilotów za miesiące lub lata, nie zaryzykuję tego w tym momencie” – dodał. „Wasze Siły Powietrzne mają możliwości, o których mówimy, i używają niektórych z nich na co dzień”.

Millley dodał: „Przyjrzeliśmy się różnym opcjom, które można przedstawić sekretarzowi i prezydentowi, i nie było żadnej decyzji w tej sprawie, ale przyjrzeliśmy się szerokiej gamie opcji, w tym szkoleniu pilotów”.

READ  NASA dzieli się symfonią gwiazd, przekształcając dane z teleskopu w piękną, nawiedzającą muzykę - RT World News

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.