Connect with us

Gospodarka

Członek bloku rządzącego wyklucza koalicję z opozycją – The First News

Published

on

„W tym parlamencie przedterminowe wybory są jedyną alternatywą dla rządu Zjednoczonej Prawicy” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej Jarosław Gowin, szef porozumienia.
Mateusz Marek / PAP

Lider bardziej liberalnego młodszego partnera w polskim bloku rządowym powiedział, że przedterminowe wybory byłyby jedyną alternatywą dla rządu Zjednoczonej Prawicy.

Niegdyś solidarne Prawo Zjednoczonego Królestwa, w którym dominuje Prawo i Sprawiedliwość, ale obejmuje także Umawiającą się Stronę i konserwatywną Polską Solidarność, zostało ukształtowane przez różnice zdań w ostatnich miesiącach.

Wywołało to spekulacje, że blok może się rozpaść, w wyniku czego albo przedterminowe wybory, albo prawo i sprawiedliwość będą działać samotnie w rządzie mniejszościowym.

„W tym parlamencie przedterminowe wybory są jedyną alternatywą dla rządu Zjednoczonej Prawicy” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej Jarosław Gowin, szef porozumienia.

Chociaż jego partia ostatnio była świadkiem konfliktów z prawem i sprawiedliwością, Gowin przekonywał, że tylko Zjednoczona Prawica może obecnie zagwarantować stabilną większość parlamentarną.

Zapytany, czy jest gotów poprzeć „przejściowy rząd opozycji”, odpowiedział, że „arytmetyka, ale i wartości są jednoznaczne”.

„Polska potrzebuje spójnego, efektywnego rządu ze stabilną większością parlamentarną. Taką stabilną większość … może … zapewnić tylko obóz Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Gowin.

Dodał, że nie spodziewa się przedterminowych wyborów i że teraz należy się skoncentrować na walce z pandemią i przywróceniu wzrostu gospodarczego.

Jego zdaniem zjednoczone prawo będzie mogło rządzić do 2023 roku.

READ  Polska przekazuje Iranowi miliony szczepionek przeciwko Covid-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.