Connect with us

Świat

Czeki podpisane przez Donalda Trumpa trafiły do ​​Austrii

Published

on

Miałeś pomóc Amerykanom podczas pandemii koronawirusa, ale trafiłeś do Austrii. Według raportów rządu USA ponad milion przelewów i czeków przewidzianych w amerykańskim planie stymulacyjnym na czas kryzysu gospodarczego zostało wysłanych nieprawidłowo. Ich łączna wartość przekracza 1,4 mld USD.

Czeki podpisane przez prezydenta Donalda Trumpa miały być jakąś formą pomocy finansowej dla Amerykanów w czasie pandemii koronawirusa. Jednak część z nich trafiła do Austrii. Ponad sto takich czeków, każdy o wartości 1200 dolarów, zostało już zrealizowanych w bankach – poinformował austriacki nadawca ORF.

Kolejną szczęśliwą publicznością jest 73-letni emeryt z austriackiego miasta Linz, który w przeszłości przez krótki czas pracował w USA. Z początku myślał, że to głupi żart, ujawnił ORF.

Bank jednak zweryfikował autentyczność czeku i pieniądze wpłynęły na konto emeryta. Powodem hojnego zaskoczenia był najprawdopodobniej problem z bazą danych w amerykańskich biurach.

W latach 60. mężczyzna przez dwa lata pracował jako kelner w Stanach Zjednoczonych. Osobny czek z Waszyngtonu został wysłany do jego żony, która nigdy nie mieszkała ani nie pracowała w Stanach Zjednoczonych. Austriackie banki twierdzą, że przetworzyły już dziesiątki takich dokumentów.

Rząd USA wysłał czeki do milionów ludzi potrzebujących pomocy podczas kryzysu związanego z koronawirusem. Obywatele USA z rocznym dochodem w wysokości 75 000 USD lub mniej otrzymali czek na 1200 USD. Pary zawodowe zarabiające do 150000 otrzymały po 2400 USD. Przypadkowo wysłano też czeki ponad milionowi zmarłych. Powodem błędów jest to, że pieniądze zostały przyznane na podstawie zeznań podatkowych z 2018 i 2019 roku. Jeśli podatnik później zmarł, często na jego skrzynkę pocztową trafiał czek lub przelew na konto.

Sekretarz skarbu USA Steve Mnuchin i Departament Skarbu USA wzywają tych, którzy mają nieautoryzowane pieniądze, do ich zwrotu. W przypadku zrealizowania czeku władze sugerują wypisanie czeku do Departamentu Skarbu USA. Nie wiadomo, ile osób się na to zdecydowało.

READ  „Znaki życia” w ruinach domu miesiąc po wybuchu w Bejrucie

Emeryt z Linzu obiecał, że duża część przekazanych mu pieniędzy wróci do USA. Jak tylko miną ograniczenia w podróżowaniu, chce wyjechać na wakacje za ocean – zapowiedział Austriak.

Pieniądze wysłane przez pomyłkę stanowią ułamek ogólnego rekordu jednorazowego programu bezpośrednich przekazów pieniężnych w Ameryce. Pakiet zatwierdzony przez Kongres w marcu przewidywał przeznaczenie na ten cel 300 miliardów dolarów, a do lipca przekazano ponad 269 miliardów dolarów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.