Connect with us

Najważniejsze wiadomości

WP: Morawiecki podaruje Cichanousce willę w Warszawie dla białoruskiego domu politycznego

Published

on

Jest to willa przy ulicy Krynicznej 6 na warszawskiej Saskiej Kępie, w której wcześniej mieściła się ambasada Tunezji. Białoruski dom, dla którego przeznaczony jest budynek, znajduje się obecnie w ciasnych przestrzeniach przy ulicy Wiejskiej. O planach szefa rz ± ty poinformowany o przekazaniu willi wirtualna Polskacytując źródło z okolicy premiera.

Źródło twierdzi, że oznacza to powstanie zalążków „alternatywnej struktury białoruskiego rządu w Polsce”, a sam pomysł i projekt to 101 proc. Inicjatywa Morawieckiego ”

– pisze portal. Według doniesień jest nawet projekt uchwały w tej sprawie. Morawiecki uzasadnił swoją decyzję „potrzebą natychmiastowego wsparcia niezależnych kręgów białoruskich”.

Rada Ministrów zobowiązuje Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do podjęcia niezbędnych działań w celu przekazania warszawskich nieruchomości na potrzeby niezależnych społeczności białoruskich, w celu zorganizowania ośrodka zrzeszającego Białorusinów w Polsce oraz niezależnego forum wymiany społecznej i politycznej , kulturalne i edukacyjne poglądy i informacje

– czytamy w projekcie.

Obejrzyj wideo
Protesty na Białorusi trwają. Tak wyglądał ostatni weekend w Mińsku

READ  Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce - technologię
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *