Connect with us

Nauka

Covid Combat Fatigue: Lekarze i pielęgniarki pracują na pusto

Published

on

Dr Marshall Fleurant, lekarz medycyny wewnętrznej z Emory University, ma wrażenie, że jego małe dzieci w wieku 3 i 4 lat dziwnie przyzwyczaiły się do rytuału rozbierania się z ubrań roboczych, od fartucha po tenisówki, zanim wchodząc do jego domu.

„Nie dotykam moich dzieci ani nie rozmawiam z nimi, zanim wezmę prysznic” – mówi dr Fleurant. „Tak właśnie jest. Nie dotykaj tatusia, kiedy wchodzi przez drzwi ”.

Zaskoczył go tydzień wakacji z rodziną, kiedy bez strachu mógł chwycić maluchy w ramiona. „Myślę, że musieli pomyśleć, że to dziwne” – powiedział.

Uwięzieni we wzorze przetrzymywania, gdy koronawirus nadal płonie w całym kraju, lekarze i pielęgniarki podsumowują dotychczasowe szkody i próbują nakreślić horyzont za nimi. Mówią, że jeśli chodzi o obecną trajektorię narodu, prognoza jest ponura.

Jina Saltzman, asystentka lekarza w Chicago, powiedziała, że ​​coraz bardziej rozczarowuje ją luźne podejście narodu do zaszczepiania wirusa.

Podczas gdy Illinois szybko ponownie nałożyło ograniczenia na restauracje i firmy, gdy liczba przypadków zaczęła rosnąć, Indiana, gdzie mieszka pani Saltzman, zareagowała wolniej. W połowie listopada ze zdumieniem zobaczyła tłumy zdemaskowanych ludzi w restauracji, kiedy kupowała pizzę. „To takie przygnębiające. Przyjeżdżamy tu codziennie do pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu – powiedziała. „Ale opinia publiczna nie stara się zapewnić jej bezpieczeństwa”.

Od wiosny dr Gilman obserwował śmierć trzech współpracowników i kuzyna z powodu wirusa. Pani Dass straciła bliskiego przyjaciela rodziny, który pod jej opieką spędziła trzy tygodnie w Mount Sinai Queen’s. Kiedy ciotka dr Fleurant zmarła na Covid: „Nigdy nie mogliśmy jej pochować, nigdy nie musieliśmy oddawać szacunku. To była miażdżąca strata ”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *