Connect with us

technologia

CodeMiko zobaczy Cię teraz

Published

on

Kiedy widzę CodeMiko, dużo myślę o nierzeczywistości – ale nie z oczywistych powodów. Chociaż Miko to wirtualna kreacja, punkowy, uchwycony w ruchu cyfrowy awatar z talentem do wyrażania swojej osobowości, bardziej interesuje mnie sposób, w jaki jest wykonywany; Jest tylko magnetyczny i nie jestem pewien, dlaczego mogę to opisać.

Mogę ci powiedzieć, że ich transmisje są połączeniem wywiadów z popularnymi streamerami, majstrowania przy oprogramowaniu do przechwytywania ruchu i dziwacznych interakcji z czatem. Mógłbym wspomnieć, że kanał Miko zgromadził 640 000 obserwujących od czasu jego uruchomienia w marcu zeszłego roku i że teraz ma więcej niż strumienie 7 000 widzów w jednym momencie Ona żyje. Ale nie jestem przekonany, że cokolwiek z tego zawiera prawdziwą naturę ich uroku gonzo. Co ja jestem Pewne jest to, że Miko zostanie tutaj i cokolwiek planuje zrobić, zmieni krajobraz Twitcha na swoim wizerunku – i da każdemu zdrową dawkę dziwaczności w tym procesie.

Za CodeMiko stoi prawdziwa osoba – która ma na imię Nie Miko, który najwyraźniej woli nazywać się Miko – który gra postać znaną jako The Technician w fikcji strumienia. Dzięki tej technologii sprzęt Miko działa, a pewnego dnia skontaktowałem się z nią na czacie wideo, aby porozmawiać o atrakcyjności postaci.

„Miko to nieudana postać z gry wideo. Jej marzeniem jest to, że chce zagrać w grę wideo typu triple-A, ale jest tak wyczerpana i niespokojna, że ​​nie może ”- mówi Technik, który jest również Miko. „Więc zamiast tego zaczęła streamować Twitch”. Miko The Tech opisuje Miko, wirtualnego streamera, jako kogoś, kto pasuje do klasycznego archetypu walczącej aktorki z Hollywood – kogoś, kto po prostu chce zagrać w jednym filmie, w każdym filmie z wyjątkiem przypadku Miko, to dosłownie każda gra. (Uwaga, twórca gry). „Jest czymś w rodzaju NPC” – mówi Miko (Technik).

Powinienem się tu zatrzymać na chwilę, aby zdać sobie sprawę, że profiluję wirtualną kreację – streamer, który technicznie nie istnieje, przynajmniej nie w naszym sektorze mięsnym. Chociaż nie jest sama, jeśli chodzi o nieistnienie i tworzenie treści. Być może słyszeliście już o odpowiednikach Miko, vtuberach – „wirtualnych YouTuberach”. Ten termin jest teraz zbiorczym określeniem niezwykle popularnego segmentu artystów internetowych, którzy używają cyfrowych protez do zakrycia twarzy i ciała. Miko nie jest prawdziwym Vtuberem, nie sądzę, bo osoba, która za tym wszystkim stoi, jest dobrze znana i regularnie pokazuje swoją twarz przed kamerą. Zdaję sobie sprawę, że to rozróżnienie może być postrzegane jako rozdwajanie się włosów.

READ  Dzień, w którym Marie Curie została skrytykowana przez francuską społeczność naukową

Zdecydowanie: w tym miejscu reputacja CodeMiko zaczyna ją wyprzedzać, przynajmniej na Twitchu. Na początku Techniker-Miko robił wszystko własnymi słowami – cały projekt, programowanie, administrację i marketing, który prowadził do zostania pełnoetatowym wirtualnym streamerem. „Kiedy robiłem to sam, miałem bardzo ścisły harmonogram kładzenia się spać o 21:00, wstawania o 2:00 i przełączania się do około 12:00” – mówi Miko o tamtych wczesnych dniach. „A 12:30 będę streamować, a będę transmitować na przykład do 5 lub 6”. I robiła to każdego dnia.

Jednak teraz zatrudniła zespół i jej harmonogram jest inny. Kiedy tysiące widzów transmituje jednocześnie, życie streamera zmienia się, jeśli niekoniecznie jest to jego priorytet. W dzisiejszych czasach uwaga Miko jest podzielona na milion sposobów, a ona głównie zarządza swoimi kontami i monitoruje je, gdy nie transmituje strumieniowo. To oczywiście wynikało z tego, jak szybko Miko urosło na Twitchu. „Myślę, że w ciągu kilku tygodni zwiększyłem się z 200 do 10 000 widzów” – mówi. Wzrost nastąpił dzięki pojedynczemu wirusowemu tweetowi opublikowanemu pod koniec listopada, który zawierał wideo ze streamerem Miko i Technician-Miko obok siebie. „Ten tweet stał się wirusowy i dotarł do moich pierwszych 1000 widzów” – mówi.

I wtedy się zaczęło. Jej klipy zaczęły krążyć dalej r / LivestreamFailktóry działa jako rodzaj repozytorium dla dramatu Twitch; większe serpentyny zobaczyłyby je tam i wtedy Atak na nicha potem przeprowadzała z nią wywiad w swoim programie. To był cnotliwy cykl, który katapultował Miko do sławy Twitch, co jest również jasne, że nie przetworzyła go jeszcze w pełni.

„Kiedy miałem 200, 300 widzów, pomyślałem:„ Kiedy zdobędę 1000 widzów, to będzie mój cel i będę się czuł wspaniale. I będę dobra – mówi. „Ale trafiłem 1000. A następnego dnia spotkałem 2000. A następnego dnia trafiłem do 3000. „Mówi mi, że jest wdzięczna i wspaniale. Ale dopiero teraz, kilka miesięcy od czasu, gdy znalazła się w centrum uwagi, wydaje się, że rezygnuje z idei bycia celebrytą na Twitchu.

READ  Galaxy S20 FE Deal Alert: nowy telefon komórkowy Samsunga kosztuje już 100 dolarów w Best Buy

To ma sens; nikt dmuchanie na drganie tak szybko. Miko rozpoczęła karierę w streamingu po zwolnieniu ze studia animacji, w którym pracowała, krótko po przeprowadzce do Los Angeles w marcu zeszłego roku – co, jak pamiętacie, było także początkiem pandemii w Ameryce. Musiała płacić miesięczny czynsz za 2000 $ w LA, czego nie mogła zrobić przez prawie rok. „A myślałam, że wiesz, co by było teraz, gdybyś nie próbował znaleźć pracy” – mówi. „Odkładam 20 kawałków i spróbuję zrobić to na Twitchu”.

I właśnie to zrobiła. „Mój garnitur miał od 12 do 13 km długości. A potem miałem swój komputer, aparat iPhone’a, kask, a także moje subskrypcje oprogramowania. Ale subskrypcja oprogramowania Mocap jest również bardzo droga ”- mówi. Obciążyła swoją kartę kredytową kwotą 20 000 dolarów. „Powiedziałem sobie, że nie będę miał kopii zapasowej. Ponieważ gdybym miał wsparcie, poddałbym się ”- mówi. „Jeśli nie mam kopii zapasowej, musisz to zrobić”.

I Miko tak. Zbudowała wokół siebie świat pełen fascynujących postaci i niezwykle zapisywalnych chwil. W przeszłości została kilka razy tymczasowo wyrzucona z Twitcha – a kiedy z nią rozmawiam, nie wydaje się być bardzo zestresowana, mimo że za każdym razem stawką było jej utrzymanie. Jako Nathan Grayson loguje się do KotakuWydaje się, że dotychczasowe bany Miko miały na celu pomniejsze wpadki, które naruszają treść – jeśli nie ducha – Warunków korzystania z usług Twitcha. (Na przykład wtedy, gdy kazała swoim widzom płacić za przesłanie jej „D-pics”, które były dosłownie zdjęciami litery „D” pojawiającej się na jej telefonie. Twitch nie uznał tego żartu za zabawny.) „Zakazy sprawiają, że Twój adres IP bardziej interesujące ”- mówi ze śmiechem Miko”.[It] nadaje trochę koloru. ”

READ  Jak polska zachęta skłoniła parę z Kerali do wprowadzenia na rynek ekologicznej zastawy stołowej | Nowości startowe

Cokolwiek się stanie, jasne jest, że Miko – streamer lub technik – zostaje tutaj. Planuje też nowe rzeczy do wypróbowania na czacie. „Staram się robić jak jeden GTA Carpooling karaoke na lekach. Przyjmę gości, pojedziemy samochodem ”- mówi. „I będziemy spacerować po mieście, próbując dotrzeć do celu, podczas gdy rozmowa blokuje ulicę różnymi rzeczami”.

Kiedy z nią rozmawiam, mam wyraźne wrażenie, że Miko – bez względu na to, którą Miko sobie wyobrażasz – ma niewyczerpaną liczbę pomysłów na swój kanał. To jak rozmowa z kimś na imprezie we wczesnych godzinach porannych, kiedy świat wydaje się lekko przechylony we właściwy sposób. Po prostu działa, chociaż nie jest jasne, ile wysiłku wkłada w ich kanał. Udany występ polega na ustaleniu, co działa dla publiczności, a Miko próbuje wszystkiego, co według niej może podniecić jej fanów.

„Zrobię to, a jeśli to zadziała, zatrzymam” – mówi. „Jeśli to nie zadziała, wyrzuć je”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *