Connect with us

technologia

Nazwa G Suite zostanie zmieniona na Google Workspace

Published

on

We wtorek firma ogłosiła, że ​​zmienia nazwę G Suite na Google Workspace, dodając funkcje mające na celu usprawnienie współpracy, ponieważ coraz więcej firm rozszerza możliwości pracy z domu podczas pandemii.

W nadchodzących tygodniach Google przeprojektuje również ikony Gmaila, Dysku, Kalendarza i innych usług, korzystając z czterokolorowej palety firmy.

„To koniec znanego nam„ biura ”- powiedział Javier Soltero, wiceprezes i dyrektor generalny Google Workspace. powiedział w oświadczeniu. „Odtąd zespoły muszą się rozwijać bez spotkań osobistych, oszczędzać czas na skupieniu się na najbardziej wpływowej pracy i budować więzi międzyludzkie na nowe sposoby”.

W lipcu Google ogłosił odnowiony G Suite, który zawiera podgląd funkcji ograniczających przełączanie się między aplikacjami – w tym możliwość odbierania rozmów wideo bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej Gmaila.

Nowe funkcje platformy obejmują możliwość wyświetlania linków w innych aplikacjach Google bez opuszczania oryginalnego okna oraz wprowadzenie „inteligentnych chipów”, które wyświetlają informacje kontaktowe, gdy ktoś wspomniany @.

Te funkcje są teraz dostępne dla firm, a inne zostaną udostępnione „w najbliższych tygodniach”. Firmy mogą kupić Google Workspace w ramach pakietu „Business Starter” za 6 USD za użytkownika lub pakietu „Business Plus” za 18 USD za użytkownika, który obejmuje dodatkowe funkcje zabezpieczeń i zgodności.

Według informacji prasowej funkcje te będą dostępne dla wszystkich użytkowników w „najbliższych miesiącach”.

W szerszym znaczeniu, wprowadzenie Google Workspace jest ostatnim krokiem w dążeniu firmy do zdominowania sektora wirtualnej produktywności, zwłaszcza nad konkurentami, takimi jak Microsoft Office 365, który dodał popularną funkcję integracji między aplikacjami w maju.

Google może mieć wewnętrzną przewagę: zanim Soltero dołączył do Google w październiku 2019 r., Był wiceprezesem firmy Microsoft przez cztery lata. Według jego profilu na LinkedIn, jednym z jego zadań było „ulepszanie pakietu Office i innych rzeczy”.

READ  Programista sprawił, że los 1993 roku można było odtworzyć w teście ciążowym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *