Connect with us

Świat

Co najmniej 180 osób zginęło w Indiach, ponieważ deszcze wywołują powodzie i osunięcia ziemi

Published

on

Co najmniej 38 osób zginęło w Taliye, 180 kilometrów na południowy wschód od finansowej stolicy Bombaju, kiedy osuwisko zrównało większość małej wioski z ziemią, poinformowali urzędnicy stanowi. Liczba ofiar śmiertelnych obejmuje również 27 zgłoszonych zgonów z dystryktu Satara w ciągu ostatnich 48 godzin, powiedział CNN przedstawiciel stanowego Departamentu Zarządzania Katastrofami, Pomocy i Rehabilitacji.

Dziewięć innych osuwisk w innych częściach Maharasztry zabiło 59 osób, a kolejne 15 zginęło w wypadkach związanych z ulewnymi opadami, poinformowali urzędnicy państwowi. NAkolejne 84 zabitych pochodziło z nadmorskiego dystryktu Raigad, ogłoszono w poniedziałek urzędnik z National Disaster Response Force.

Liczba ofiar wzrosła po tym, jak 31 osób zgłosiło zaginięcie po tym, jak czwartkowe osunięcie się ziemi zostało potwierdzone martwymi.

Od czwartku Maharashtra i sąsiednie stany Goa, Karnataka i Telangana zostały dotknięte ulewnymi deszczami. W Maharasztrze tama Radhanagari przelała się, a rzeka Panchganga podniosła się, zalewając pobliskie, nisko położone tereny. Akcje ratunkowe są kontynuowane w tych wewnętrznych hrabstwach, na południe od stanu i wzdłuż granicy z Karnataką.

Według ministerstwa pomocy państwa i rehabilitacji w Maharasztrze ewakuowano ponad 200 000 osób.

W ramach akcji ratunkowej rozmieszczono Narodowe Siły Reagowania na Katastrofy, armię indyjską, straż przybrzeżną, marynarkę wojenną, siły powietrzne i agencje rządowe.

Indyjski Departament Meteorologiczny (IMD) wydał w piątek czerwony alarm dla sześciu okręgów Maharashtra, przewidując „niezwykle obfite” opady i zalecając środki zapobiegawcze. Tak powiedział oficer Dzielnice Kolhapur i Sangli są nadal w stanie wysokiej gotowości, donosi Reuters.

Niektóre części zachodniego wybrzeża Indii otrzymały do ​​594 milimetrów (23 cale) opadów w ciągu 24 godzin, zmuszając władze do ewakuacji ludzi z wrażliwych obszarów, gdy wypuszczali wodę z tam, które groziły przelaniem.

„Niespodziewane bardzo ulewne deszcze spowodowały osunięcia ziemi w wielu miejscach i zalanie rzek” – powiedział dziennikarzom premier Uddhav Thackeray, który kieruje rządem stanu Maharasztra.

READ  Popłynęła przez Atlantyk i dołączyła do nowej fali ekstremalnych sportowców wytrzymałościowych

„Zapory i rzeki przelewają się. Jesteśmy zmuszeni do odprowadzania wody z zapór i w związku z tym przenosimy ludzi mieszkających w pobliżu rzeki w bezpieczniejsze miejsca ”- powiedział.

Thackeray miał odwiedzić obszary dotknięte powodzią, ale jego helikopter nie mógł wylądować z powodu słabej widoczności, jak wynika z wątku na Twitterze opublikowanego przez jego biuro w poniedziałek.

W piątek premier Indii Narendra Modi ogłosił odszkodowanie w wysokości 2686 dolarów dla rodzin ofiar i 671 dolarów dla rannych.

Tysiące ciężarówek utknęło na drodze krajowej łączącej Bombaj z południowym centrum technologicznym Bengaluru, gdzie droga jest zalana, powiedział inny urzędnik rządowy Maharashtra.

Powiedział, że setki wiosek i miast są teraz pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Urzędnicy rządowi powiedzieli, że w sąsiednich południowych stanach Karnataka i Telangana, gdzie władze monitorowały sytuację, wylewały się również rzeki.

Sezonowe deszcze monsunowe od czerwca do września powodują każdego roku zgony i masowe przesiedlenia w Azji Południowej, ale dostarczają również ponad 70% indyjskich opadów i są niezbędne dla rolników.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *