Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Otwarcie Muzeum Jabłka w Polsce z 1500 eksponatami

Published

on

Otwarcie Muzeum Jabłka w Polsce z 1500 eksponatami

W tym roku w Polsce ma zostać otwarte muzeum poświęcone Apple i jego produktom ogłoszony.


Muzeum pokaże 1500 eksponatów dotyczących rozwoju i dalszego rozwoju produktów Apple w historii firmy. Uważana jest za największą i najbardziej kompletną kolekcję tego typu na świecie. Krzysztof Grochowski, prezes firmy Japko, która stoi za wystawą, powiedział:

Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest zaprezentowanie tych wyjątkowych kolekcji jak najszerszemu gronu odbiorców. Chcemy, aby wystawa pasowała do współczesnych modeli wystawienniczych. Chcemy, aby pokazywał rozwój idei w technologii w taki sposób, aby każdy mógł zobaczyć postęp, który widzieliśmy jako ludzkość. Chcemy też wskazać źródła i kierunki cywilizacji, ale przede wszystkim chcemy pokazać zwiedzającym prawdziwy rdzeń popkultury technologicznej. Stworzymy multimedialną przestrzeń, która pozwoli ludziom doświadczyć, a nie tylko zobaczyć tę wystawę.

Muzeum zajmuje powierzchnię 3500 stóp kwadratowych i zawiera kreatywne i interaktywne eksponaty, takie jak komputery Apple, laptopy, akcesoria, telefony komórkowe, oprogramowanie, urządzenia peryferyjne, plakaty, urządzenia pamięci i wiele innych. Jedną z głównych atrakcji jest działająca replika Apple I, podpisana przez współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka, którą zwiedzający mogą wykorzystać jako punkt wyjścia do swojej podróży po muzeum.

Dotychczas w Piasecznie działała mniejsza forma muzeum, ale wielkość kolekcji spowodowała, że ​​potrzebna była większa przestrzeń, która poprowadzi zwiedzających przez oś czasu, w której wszystkie produkty i rozwiązania Apple są przedstawione w porządku chronologicznym.

Sieć czujników rozmieszczonych w całym muzeum sugeruje zwiedzającym interesujące obiekty podczas spaceru i zapewnia sceny wokół konkretnych kolekcji Apple w specjalnie stworzonym pokoju audiowizualnym. Scenografia, światło, animacja, dźwięk, mapowanie i infografiki dają możliwość interakcji, kontekstu społecznego i kulturowego oraz informacji technicznych o eksponatach.

Nacisk kładziony jest na prototypy, które nigdy nie weszły do ​​masowej produkcji, oraz na krótkotrwałe urządzenia, które zawiodły na rynku. Większość z tych eksponatów jest w trakcie prac lub jest w trakcie renowacji i wydaje się, że zwiedzający będą mogli dotknąć, przetestować i doświadczyć wielu z nich z pomocą kuratora.

READ  🇵🇱 Polska: TVP gotowa do pomocy w organizacji Eurowizji 2023

Apple Museum Poland mieści się w zrewitalizowanym kompleksie fabrycznym Norblina w Warszawie i ma zostać otwarte jesienią tego roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *