Connect with us

Gospodarka

CEO w Polsce i jej zespół pomagają Ukraińcom uciec przed wojną

Published

on

CEO w Polsce i jej zespół pomagają Ukraińcom uciec przed wojną

​Natalia Panowicz jest dyrektorem generalnym Codility, platformy oprogramowania jako usługi, która ocenia umiejętności programistów. Codility z siedzibą w Warszawie pomaga firmom budować i rozwijać wysoko wydajne zespoły inżynierskie. Jego podstawowe wartości to: „Jesteśmy ludźmi, myślimy wielce, bierzemy odpowiedzialność i jesteśmy prawdziwi”.

Wartości te umożliwiły mu natychmiastową i kompleksową reakcję na wojnę na Ukrainie, którą Panowicz określił jako „niesprowokowaną inwazję i agresję Rosji na jej demokratycznego sąsiada”. Mówiła do
SHRM online o działaniach podjętych przez Twoją firmę.


Jaka jest obecna sytuacja w Warszawie i innych częściach Polski, kiedy przyjeżdżają ludzie z Ukrainy i potrzebują pomocy?

Od początku straszliwej wojny Rosji na Ukrainie do Polski dotarło prawie 2 miliony uchodźców. Polska graniczy z Rosją, Białorusią i Ukrainą, a przed wojną w Polsce żyła i żyła już ponad milionowa społeczność Ukraińców. Ta wojna wydaje się bardzo realna i bardzo bliska wszystkim w Polsce. polskie urzędy wydają natychmiastowe zezwolenia na pracę, numery ubezpieczenia społecznego, [and] powszechna opieka zdrowotna dla każdego uchodźcy i wsparcie dla ich gospodarzy. W Polsce mamy do czynienia z bezprecedensowym wybuchem pomocy ze strony tak wielu ludzi, którzy przywożą uchodźców do swoich domów, ofiarowują i przygotowują posiłki.


Czy wspierasz własnych pracowników, którzy przybyli z Ukrainy, a jeśli tak, to w jaki sposób? Czy pomagasz innym pomagać?

Zespół Codility jest globalny i składa się z pracowników z 30 różnych krajów. Chociaż nie mamy biur na Ukrainie, Białorusi ani w Rosji, mamy członków zespołu pochodzących z tych krajów [family and friends] w aktywnych strefach wojennych na Ukrainie. Mamy również członków zespołu z innych krajów, których byli lub bliscy koledzy tam są. Część naszego globalnego zespołu ma siedzibę w Warszawie. Wspólnie z naszymi warszawskimi kolegami zorganizowaliśmy natychmiastowe wsparcie dla bliskich współpracowników członków naszego zespołu, środowiska inżynierskiego i biznesu. Obecnie gościmy w Warszawie ponad 90 osób, które zdołały uciec przed wojną i są chętne do pomocy innym.

READ  Prezydent chwali ożywienie Europy Środkowej - Pierwsza wiadomość

Zobowiązaliśmy się do wsparcia technicznego dla ukraińskich organizacji pozarządowych w ramach
technika ratowania inicjatywę i są dopasowywane do projektów i zespołów, które korzystają z naszego inżynierskiego know-how.

Nasza Women Employee Resource Group (ERG) przekazała swoje fundusze na pomoc humanitarną na Ukrainie. Nasz zespół People of Color ERG przekazuje własne pieniądze na pomoc czarnoskórym uchodźcom. Wielu członków naszego zespołu zdecydowało się przekazać swój zasiłek na zdrowie psychiczne w ramach Codility na pomoc humanitarną. Kontynuujemy współpracę z zespołem nad różnymi inicjatywami pomocy dla Ukrainy i ofiar tej wojny. Jedną z kluczowych wartości Codility jest „We are People” i jestem bardzo dumny z tego, jak nasz zespół pokazuje to poprzez swoje działania.


Co mogą zrobić ci w USA, którzy chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy?

Rozważ przekazanie darowizn organizacjom pomagającym uchodźcom, takim jak:
Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźcówaktywnie uczestniczyć w akcjach obywatelskich na rzecz Ukrainy i rozpowszechniać sprawdzone informacje o tej wojnie. Widzieliśmy, jak presja publiczna na polityków w USA i Europie już zaowocowała namacalnym poparciem dla Ukrainy, a kraje mogą zrobić więcej, aby zakończyć tę wojnę.


Jakie są priorytety Twojej organizacji i innych we wspieraniu kolegów z Ukrainy, Rosji i Białorusi?

W tych krajach nie prowadzimy działalności lokalnej, ale koledzy z Ukrainy, Rosji i Białorusi pracują z nami w Polsce, Niemczech i USA. Wspieramy ich pomocą dla bliskich, którzy wyjeżdżają z Ukrainy. Jeden z członków naszego brytyjskiego zespołu był w Rosji, gdy wybuchła wojna. Wspieramy tego członka zespołu i jego rodzinę w powrocie do Wielkiej Brytanii


Jakie wyzwania stoją przed niektórymi z Twoich pracowników?

Członkowie naszego zespołu z bliskimi w aktywnych strefach wojennych boją się o życie swoich bliskich i aktywnie im pomagają, niezależnie od decyzji o pozostaniu lub ucieczce. Nasi ukraińscy koledzy widzą swój kraj pochodzenia pod straszliwą inwazją Rosji, która popełnia zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości na Ukrainie. Nasi rosyjscy i białoruscy koledzy godzą się z okropnościami wojny, którą ich kraj toczy lub w której są częścią. Mamy wielu innych członków zespołu, którzy pochodzą z innych krajów, a ich krewni są na Ukrainie. Dla członków naszego polskiego zespołu ta wojna jest silnym wyzwalaczem emocjonalnym. Mamy członków zespołu z obecnych lub byłych stref konfliktów w innych krajach, dla których jest to również wyzwalacz.

READ  Firma Kellogg Europe inwestuje w produkcję Pringles, gdy wzrasta apetyt na przekąski


W jaki sposób atak Rosji jest wyzwalaczem emocjonalnym dla niektórych pracowników w Polsce?

Przez wiele wieków polskiej historii Rosja wielokrotnie najeżdżała i okupowała Polskę. Polska została zaatakowana zarówno przez nazistowskie Niemcy, jak i Rosję Sowiecką podczas II wojny światowej, zabijając 20 procent przedwojennych obywateli Polski: 6 milionów ludzi, w tym 3 miliony polskich Żydów. Warszawa, stolica Polski, została całkowicie zniszczona przez nazistowskie Niemcy po dwóch miesiącach powstania i walk wewnątrz miasta. Każda rodzina ma do opowiedzenia historie wojenne. Wojna Rosji na Ukrainie brzmi niesamowicie znajomo ludziom w Polsce, stąd potężny wyzwalacz emocjonalny.


Jakie rodzaje planów awaryjnych są tworzone i dlaczego są opracowywane?

Chociaż uważamy, że jest wysoce nieprawdopodobne, aby wojna rozlała się na Polskę – która jest zarówno krajem NATO, jak i UE – wolimy być przygotowani i mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli uruchamiać żadnych planów awaryjnych. Utworzyliśmy komisję ratunkową odpowiedzialną za upewnienie się, że nasi ludzie i ich rodziny bezpiecznie chronią przed niebezpieczeństwem.


Co jest najważniejsze dla pracodawców, którzy są świadkami inwazji na Ukrainę?

To największa wojna w Europie od zakończenia II wojny światowej. Zmienia porządek światowy i wpłynie na światową gospodarkę. Twoi pracownicy mogą być lokalni lub mieć bliskich współpracowników w aktywnych strefach wojennych. Ponieważ wszyscy przechodzimy tę wojnę, silne statystyki, zdolność adaptacji i odporność będą kluczowe.


jak możesz pomóc
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża pozostaje aktywny na Ukrainie, ratując i chroniąc życie ofiar konfliktów zbrojnych i przemocy. Jego neutralna i bezstronna akcja humanitarna wspiera najsłabszych, a Twoja darowizna będzie miała ogromny wpływ na rodziny w potrzebie. Wpłać tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *