Connect with us

technologia

Cała nowość w Androidzie 12 na Chromecaście z Google TV

Published

on

Chromecast z Google TV w końcu otrzyma aktualizację Androida 12, a nowy Chromecast (HD) daje nam wczesny wgląd w to, co platforma wniesie do Google na dużym ekranie. Oto wszystkie nowości w Androidzie 12 dla Google TV na Chromecaście.

Co nowego w Androidzie 12 dla Chromecasta z Google TV?

Jak już powiedzieliśmy, aktualizacje systemu nie są Główny Źródło nowych funkcji lub zmian w Google TV i Android TV. Najbardziej znaczące zmiany pochodzą raczej z aktualizacji programu uruchamiającego lub aplikacji. Mimo to istnieje duża liczba nowe funkcje w Androidzie 12 dla Chromecasta z Google TV i są na żywo w pierwszej kolejności Chromecast z Google TV (HD)który jest dostarczany z zainstalowaną aktualizacją.

Zablokuj dostęp do mikrofonu i kamery

Jedną z głównych zmian w Androidzie 12 jest lepsza prywatność dzięki mikrofonowi i kamerze. Android 12 teraz zawsze wskazuje, kiedy używane są uprawnienia do mikrofonu lub kamery, pokazując wyraźną zieloną kropkę w rogu. Chociaż ta funkcja Androida 12 prawdopodobnie nie zostanie zauważona w połowie aparatu na Chromecaście z Google TV, zdecydowanie jest to mile widziana zmiana, aby pokazać dostęp do mikrofonu. Google TV miał już interfejs wskaźnika, ale ta wersja jest znacznie bardziej przyciągająca wzrok i działa bardziej spójnie w całym systemie operacyjnym.

Oprócz reklamy istnieje teraz również sposób na zablokowanie dostępu do mikrofonu i/lub kamery w systemie Android 12. W Google TV znajdziesz to w Ustawienia > Prywatność w sekcjach „Mikrofon” lub „Aparat”. Po obu stronach zobaczysz także listę aplikacji, które próbowały uzyskać dostęp do tych uprawnień.

„Dopasuj liczbę klatek na sekundę treści”

Kolejną nową funkcją, którą znajdziesz we wszystkich urządzeniach z systemem Android TV OS 12, jest obsługa systemu w celu dostosowania szybkości klatek wyświetlanej treści. Jest to dostępne w Google TV z trzema opcjami — bezproblemową, bezszwową i całkowicie wyłączoną. Chromecast (HD) ma domyślnie włączoną pierwszą opcję.

READ  Nie kupuj monitora lub telewizora tylko dla HDMI 2.1 - przeczytaj drobny druk lub możesz się pomylić

Do czego służą te opcje? Google wyjaśnia w następujący sposób.

Bezszwowy:

Gdy aplikacja o to poprosi, urządzenie dostosuje wyjście do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści TYLKO wtedy, gdy telewizor umożliwia płynne przejście.

Nie bezszwowe:

Gdy aplikacja o to poprosi, urządzenie dostosuje dane wyjściowe do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści. Może to spowodować, że ekran na sekundę stanie się czarny podczas wychodzenia lub rozpoczynania odtwarzania wideo.

Nigdy:

Nawet jeśli aplikacja o to poprosi, urządzenie nigdy nie będzie próbowało dopasować swoich danych wyjściowych do oryginalnej liczby klatek na sekundę oglądanej treści.

skalowanie tekstu

Inną opcją, którą znajdziesz w Google TV 12 na Chromecaście, jest skalowanie tekstu. Chociaż od dawna jest dostępny w Androidzie na telefonach i tabletach, opcja jest teraz dostępna również na telewizorach. Skalowanie tekstu można znaleźć w Ustawienia> Wyświetlacz> Skalowanie tekstu z czterema opcjami od 85% do 115%. Poniżej znajduje się porównanie najmniejszego tekstu z największymi opcjami tekstu.

Możesz teraz zablokować dźwięk przestrzenny

Google TV 12 zapewnia również większą kontrolę nad formatami dźwięku. W poprzedniej aktualizacji można było wybrać między automatycznym, który używał dowolnych formatów dźwięku, które urządzenie zgłosiło jako zatwierdzone, lub ręcznym, który wymuszał formaty dźwięku jako opcję dostępną dla użytkownika. Dostępna jest teraz również opcja „Brak”, która może całkowicie wyłączyć dźwięk przestrzenny.

„Szybkie połączenie” dla Wi-Fi

W Google TV 12 na Chromecaście znajdziesz też nowe ustawienie sieciowe o nazwie „Szybkie połączenie”. Jak potwierdził Google w zeszłym roku, ma to na celu ułatwienie podłączenia telewizora z systemem Android (w tym przypadku Chromecasta) do Wi-Fi ze smartfona.

O ile nam wiadomo, wymaga to, aby Twój telefon działał również z Androidem 13 – przynajmniej nie działa na urządzeniach Samsung z Androidem 12/L, ale udało nam się znaleźć opcję na urządzeniach Pixel z Androidem 13.

TikTok zostanie zainstalowany podczas instalacji

Ta zmiana jest najprawdopodobniej wyłącznie dla Chromecasta z Google TV (HD), ale okazało się, że TikTok był jedną z dołączonych aplikacji Google na urządzeniu. Jest instalowany jako część instalacji, chociaż można uniemożliwić instalację podczas instalacji.

READ  Wyostrz i dopracuj swoją wiedzę: sposoby na rozwój kariery w branży hotelarskiej

Kiedy Chromecast (4K) otrzyma Google TV 12?

To wszystko jest nowe w Androidzie 12 dla Chromecasta z Google TV, ale kiedy nadejdzie aktualizacja dla modelu 4K?

W tej chwili nie ma potwierdzonego harmonogramu, kiedy Chromecast z Google TV (4K) otrzyma aktualizację Androida 12, ale powinien pojawić się za pośrednictwem tradycyjnej aktualizacji OTA w niezbyt odległej przyszłości.

A co z Androidem 13?

Jest to jednak Android 12, a smartfony mają teraz system Android 13. Kiedy ta aktualizacja będzie dostępna w Google TV? co nowego Wiele z tego jeszcze się okaże. Wczesny czas praktyczny z Android TV 13 ujawnił, że nie ma zbyt wielu wiadomości, a Google nie został jeszcze opublikowany ostateczna wersja aktualizacji z końca września 2022 r.

Więcej o GoogleTV:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Odwiedź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.