Connect with us

technologia

Niemiecka stocznia TKMS proponuje swoją nową fregatę MEKO A-300 do programu zakupowego MIECZNIK Marynarki Wojennej RP

Published

on


1 sierpnia 2021 r. niemiecka stocznia ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) ogłosiła, że ​​firma została zakwalifikowana do opracowania koncepcji i studium wykonalności zakupu fregat wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP w ramach programu fregatowego MIECZNIK.
Śledź Navy Recognition w Google News pod tym linkiem


Niemiecka firma ThyssenKrupp Marine Systems jest jedną z wiodących europejskich stoczni oferujących na całym świecie okręty podwodne niejądrowe i wysokiej jakości okręty morskie. (Źródło obrazu Rozpoznanie marynarki wojennej)


W przypadku wyboru niemiecka stocznia ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) nawiąże stałą współpracę technologiczną z polskim przemysłem w celu budowy, integracji i wsparcia cyklu życia fregat MEKO® A-300 PL w całości w Polsce. Dla ThyssenKrupp Marine Systems współpraca z przemysłami innych krajów w celu budowy naszych projektów jest „standardową praktyką”, ponieważ ponad 50% naszych eksportowanych okrętów wojennych zostało zbudowane przez stocznie naszych klientów na przestrzeni lat.

Jako wiodący dostawca technologii fregat dla 19 marynarek wojennych na całym świecie, w tym 6 marines NATO, TKMS z dumą oferuje Polsce MEKO® A-300 PL, nasz najnowszy wariant słynnej rodziny fregat z technologią MEKO®, powiedział dyrektor generalny TKMS, Dr. Rolfa Wirtza.

Fregata MEKO A-300 nie jest jeszcze dostępna, ale według źródeł internetowych statek będzie miał długość od 125 do 130 metrów i wyporność 5500 ton. Będzie mógł przenosić 64 pociski dalekiego zasięgu.

MEKO A-300 jest wyposażony w kombinację wielofunkcyjnego radaru APAR (Advanced Phased Array Radar) Block 2 z radarem dalekiego zasięgu SMART L (Signal Multibeam Acquisition Radar for Tracking, L Band). APAR Block 2 to nowy wielofunkcyjny radar w paśmie X z wielowiązkowym wyszukiwaniem głośności, przeszukiwaniem horyzontu, hemisferycznym śledzeniem celów i bezprecedensową siłą ognia z półaktywnymi i aktywnymi pociskami. System radarowy w pełni obsługuje obronę powietrzną (AAW) i walkę z powierzchnią (ASuW) i jest w pełni kompatybilny ze standardowymi pociskami rakietowymi Missile SM-2 i ESSM.

READ  Pro1-X to pierwszy telefon XDA działający pod kontrolą LineageOS lub Ubuntu

SMART-L to wielowiązkowy radar 3D, który został opracowany w celu umożliwienia intensywnego nadzoru i celowania z powietrza i powierzchni. Jest to w pełni sterowany cyfrowo radar z aktywną elektronicznie skanowaną macierzą (AESA). Zastosowane zaawansowane technologie doprowadziły do ​​powstania radaru o bezkonkurencyjnym zasięgu 2000 km. W tym ogromnym zasięgu wykrywa szeroką gamę celów: cele z powietrzem, peleryny i pociski balistyczne.

Fregata MEKO A-300 może być uzbrojona w armatę morską kal. 76 lub 127 mm i może przenosić 16 pocisków ziemia-ziemia zamiast 8 powszechnie stosowanych na wielu okrętach bojowych.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *