Kolarski Amerykanin Valente zdobywa złoto w katastrofie Omium

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 – Kolarstwo – Tor – Omnium kobiet – Wyścig punktowy – Izu Velodrome, Shizuoka, Japonia – 8 sierpnia 2021 r. Jennifer Valente ze Stanów Zjednoczonych trzyma amerykańską flagę, świętując zdobycie złota. REUTERS / Matthew Childs

IZU, Japonia, 8 sierpnia (Reuters) – Amerykanka Jennifer Valente doszła do siebie po nocnym wypadku i zdobyła historyczny złoty medal w omnium kobiet, gdy ekscytujący tydzień kolarstwa torowego zakończył się w niedzielę na torze Izu Velodrome.

26-latka wykazała się prawdziwą odwagą, gdy ponownie zeszła z desek i została pierwszą Amerykanką, która od 2000 roku zdobyła tytuł olimpijski na torze.

Po nieustannym występie specjalistka od jazdy na czas była pewnie na tablicy wyników pod koniec wyścigu punktowego, który był zakończeniem czteroczęściowego wyścigu długodystansowego, który został podkręcony w ciągu trzech godzin, kiedy mocno uderzyła o ziemię.

Ale po tym, jak się odkurzyła, wróciła do wyścigu i bez problemu wywalczyła tytuł ze 124 punktami.

„Było kilka wybojów” – powiedział dziennikarzom Valente, który zdobył brąz w pogoni za drużyną. „Spadanie w wyścigach punktowych nigdy nie jest idealne. Po prostu próbowałem wrócić na motocykl, upewnić się, że wszystko jest w porządku i jak najszybciej wrócić do wyścigu.

„Złoto olimpijskie? Trudno uwierzyć, że w końcu spadnie, ale jeszcze tak nie jest”.

Spóźniona mistrzyni świata Yumi Kajihara pierwszego dnia zdobyła srebrny medal ze 110 punktami, pierwszy medal olimpijski w kolarstwie torowym dla Japonki.

38-letnia holenderska weteranka Kirsten Wild zajęła brąz, swoje pierwsze podium olimpijskie, mimo że była ośmiokrotną mistrzynią świata w kolejnictwie.

„Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Wild. „Każdy medal jest wyjątkowy, nie mogę powiedzieć, że jeden jest większy od drugiego, ale to dla mnie duży”.

READ  Polska ubiega się o organizację Letnich Igrzysk 2036

Nadzieje brytyjskiej zawodniczki Laury Kenny na zostanie pierwszą kolarką torową, która zdobyła trzy złote medale w danym wyścigu po jej zwycięstwach w Londynie i Rio, nigdy w pełni nie zregenerowały się po poważnym upadku w kulminacyjnym momencie pierwszego 30-okrążeniowego wyścigu na zarysowania.

Niebezpieczeństwa związane z wyścigami z roweru na rower z prędkością 50 kilometrów na godzinę (30 mil na godzinę) zostały spektakularnie zilustrowane, gdy włoska zawodniczka Elisa Balsamo upadła i pozostawiła bałagan, gdy ośmiu innych jeźdźców upadło, a rowery i ciała leciały we wszystkich kierunkach.

Kenny była bez szwanku, w przeciwieństwie do Polki Darii Pikulik, która nie mogła kontynuować rywalizacji, ale po zdobyciu zaledwie 16 punktów zawsze grała dogonienie Valente, która zdobyła najwyższy wynik 40.

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska wygrała wyścig tempowy, aby wrócić do miksu, ale wczesna eliminacja pozostawiła ją zbyt daleko w tyle.

Pocieszeniem dla Kenny’ego było to, że jej mąż Jason wygrał męski keirin i przyniósł swoje zwycięstwa olimpijskie do siedmiu złotych medali – najwięcej spośród wszystkich brytyjskich olimpijczyków. Kontynuuj czytanie

Sprawozdawczość Martyna Hermana; Adaptacja Ana Nicolaci da Costa i Święto Lincolna.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.