Connect with us

Świat

Kurort w Gazie zbombardowany z powodu koncertów mieszanych płci

Published

on

Kurort w Gazie zbombardowany z powodu koncertów mieszanych płci
Bianco Resort, jeden z Strefa GazyNajbardziej luksusowe nadmorskie atrakcje turystyczne zostały zaatakowane ładunkiem wybuchowym w zeszły czwartek.
Atak nastąpił po tym, jak ośrodek został oskarżony przez muzułmańskich ekstremistów, jeden koncert mieszany. Nikt nie został ranny, ale mur otaczający ośrodek został uszkodzony.

Źródła palestyńskie oskarżyły terrorystów należących do salafickich grup dżihadystycznych o to, że stoją za atakiem.

Członkowie inspirowanych Państwem Islamskim grup w Strefie Gazy oskarżyli ośrodek o zorganizowanie koncertu muzycznego dla mężczyzn i kobiet na plaży Beit Lahiya w północnej Strefie Gazy.

Niektórzy członkowie grup powiedzieli, że ostrzegli właściciela, aby nie organizował imprezy, ale zignorował ostrzeżenie.

Salaficcy terroryści dżihadystyczni regularnie ścierają się z Hamas Członkowie Strefy Gazy w ciągu ostatniej dekady. Hamas również aresztował lub zabił niektórych członków grup.

5 sierpnia Issa Miqdad, jeden z mężczyzn związanych z grupami, napisał na Facebooku: „Dzisiaj poszliśmy do Bianco Resort, aby zaprzeczyć złu, zanim to się stanie, ponieważ ten ośrodek ma jutro mieszaną imprezę śpiewaną na plaży, której gospodarzem jest Beit Lahiya . Dlatego prosimy [Hamas] Rząd powstrzyma to zło, zanim ono się stanie. Wzywam wszystkich kaznodziejów i szejków do publicznego potępienia tego zła po tym, jak właściciel odmówił naszej prośbie, aby nie organizować przyjęcia ”.

Palestyńczycy w Strefie Gazy z mieszanymi uczuciami zareagowali na bombardowanie kurortu. Niektórzy wyrazili uznanie dla sprawców, inni potępili atak.

Palestyńskie Centrum Praw Człowieka (PCHR) z siedzibą w Gazie zdecydowanie potępiło atak, mówiąc, że miał on na celu zastraszenie mieszkańców Gazy.

READ  Co najmniej pięciu zabitych w trzęsieniu o magnitudzie 6,1 na irańskim wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej

„PCHR informuje, że ośrodek ten jest nowoczesną i prywatną inwestycją, która została otwarta w połowie ubiegłego miesiąca i została wybudowana na obszarze 12 dunamów, zatrudnia około 120 pracowników i od momentu inauguracji cieszy się dużą popularnością” – podał ośrodek. w jednym Wyjaśnieniu.

„Podkreślamy znaczenie wspierania projektów, które pomagają wspierać lokalną turystykę, wzmacniać gospodarkę palestyńską, stwarzać możliwości zatrudnienia dla młodych ludzi i łagodzić skutki oblężenia”. [on the Gaza Strip]”.

Wezwali do podjęcia kroków prawnych przeciwko wszystkim zaangażowanym w „ten czyn przestępczy”.

Według śledztwa PCHR nieznane osoby umieściły w piątek wieczorem około godziny 11.55 ładunek wybuchowy przy północno-wschodniej ścianie ośrodka i zdetonowały go. Eksplozja spowodowała zawalenie się części ściany.

Właściciel kurortu Suhail al-Saqqa powiedział, że mężczyzna przyszedł do ośrodka w zeszłą środę i poprosił personel o odwołanie koncertu, który miał się odbyć następnego wieczoru.

Saqqa odrzucił wniosek, twierdząc, że otrzymał zgodę na kontrolowane przez Hamas ministerstwo spraw wewnętrznych.

Źródło bliskie Hamasowi powiedziało, że kilku podejrzanych zostało aresztowanych w związku z bombardowaniem.

Szereg frakcji palestyńskich, w tym leninowsko-marksistowski Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny ​​(PFLP) i Demokratyczny Front Wyzwolenia Palestyny ​​(DFLP), a także Palestyńska Partia Ludowa (dawniej Palestyńska Partia Komunistyczna) potępiły atak i wezwał Hamas, aby powstrzymał sprawców przed wzięciem w swoje ręce.

Grupy stwierdziły, że eksplozja odzwierciedla rosnący wpływ grup inspirowanych przez ISIS w Strefie Gazy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *