Hollingsworth i Rodriguez finałowe zawody na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022

RAČICE, REPUBLIKA CZESKA – Para byłych Brown All-Amerykanów, Henry Hollingworth ’22 i Gus Rodriguez ’22 reprezentował Stany Zjednoczone na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie 2022, które odbyły się w Europie w zeszłym tygodniu.

Oba Niedźwiedzie wiosłowały w United States Men’s Four Crew i ostatecznie zajęły czwarte miejsce w finale B. Rodriguez wiosłował trzymiejscowym samochodem z Hollingsworthem na dziobie.

Amerykańska załoga rozpoczęła Mistrzostwa Świata od drugiego miejsca w pierwszym biegu, wyznaczając czas 5:55.13 na metę tuż za Australią (5:53.31). USA wyprzedziły Szwajcarię (5:55.38).

W czwartek (22 września) załoga wróciła do wody w pierwszym półfinale z czasem 6:09.33, aby zająć piąte miejsce. Holandia wygrała półfinałowy wyścig z czasem 6:02.96.

W sobotnim finale „B” Amerykanie osiągnęli czas 6:00.87, aby zająć czwarte miejsce w zaciętym wyścigu. Niemcy wygrały wyścig z czasem 5:59.08, a Irlandia (5:59.16) i Polska (5:59.56) zajęły drugie i trzecie miejsce.

UNIWERSYTECKA FUNDACJA SPORTU BRĄZOWEGO
Siłą napędową programu lekkoatletycznego jest Brown University Sports Foundation (BUSF), która ma na celu poprawę doświadczenia studentów-sportowców poprzez filantropijne wsparcie absolwentów, rodziców, fanów i przyjaciół. Prezent od Fundacji Sportu ma bezpośredni wpływ na dzisiejsze niedźwiedzie brunatne, pomagając im być najlepszymi w klasie, w zawodach, a co najważniejsze w społeczności. Aby dowiedzieć się więcej o wspieraniu niedźwiedzi, kliknij