Connect with us

Świat

Boris Johnson chciał wstrzyknąć COVID w telewizji: były pomocnik

Published

on

Brytyjski premier Boris Johnson chciał wstrzyknąć sobie COVID-19 w telewizji na żywo, aby udowodnić, że „nie ma się czego bać” – zaledwie kilka tygodni wcześniej prawie go zabiłjego kontrowersyjny były główny doradca zeznawał w środę.

“W lutym [2020]Premier uznał to za horror ”- powiedział adiutant Dominic Cummings w parlamencie podczas siedmiogodzinnych zeznań na temat reakcji brytyjskiej pandemii.

„Opisał to jako nową świńską grypę” – powiedział Cummings, bijąc swojego byłego szefa za dwutygodniowe wakacje zamiast „prowadzenia wojny” w tym miesiącu.

Zamiast tego Johnson powiedział, że poprosi dyrektora medycznego Chrisa Whitty’ego o wstrzyknięcie mu koronawirusa „na żywo w telewizji”, aby „każdy mógł zobaczyć, że nie ma się czego bać” – zeznał Cummings.

Kilka tygodni później, Johnson ogłoszone 27 marca że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 – co zaowocowało jednym Magia na oddziale intensywnej terapii w międzyczasie prawie umarł, przyznał później.

Cummings złapał również COVID-19 na wczesnym etapie pandemii – iskrzące się wezwania do rezygnacji po tym, jak został złapany Przejedź 250 mil przez cały kraj pozostać w domu podczas zarażenia, pomimo ogólnokrajowego nakazu.

Dominic Cummings udzielił wywiadu posłom parlamentu na temat lekcji związanych z pandemią COVID.
Dominic Cummings udzielił wywiadu posłom parlamentu na temat lekcji związanych z pandemią COVID.
Kirsty O’Connor / PA Wire przez AP

W środę przyznał przed parlamentem, że nie mówił wtedy całej prawdy, przeprosił i nazwał to „studium przypadku, jak nie radzić sobie z czymś takim”.

Samozwańczy rewolwer polityczny przyznał nawet, że był „nie sprytny” – nazywając to „całkowicie szalonym, że powinienem zajmować tak wysoką pozycję w rządzie”.

„To po prostu podmuch, że ktoś taki jak ja powinien tam być, tak jak krakersy, w których był Boris Johnson” – powiedział o ekscentryku, urodzonym w Nowym Jorku premierze.

Brytyjski premier Boris Johnson gestykuluje po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca w szpitalu św. Tomasza w Londynie 19 marca 2021 r.
Premier Boris Johnson gestykuluje po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca w szpitalu św.Tomasza w Londynie 19 marca 2021 roku.
Frank Augstein / Pool przez AP

Rząd oskarżył Cummingsa o ​​bagatelizowanie faktu, że był w centrum wielu decyzji, które teraz publicznie odrzucił.

READ  Z COVID-19 urodziła zdrowe dziecko. Umarła nie mogąc go przytulić

„Był tam w tym czasie – zostawię, jakie były jego motywy” – powiedział sekretarz transportu Grant Shapps.

Jednak Cummings, który został obalony w walce o władzę w listopadzie, przyznał się do ponoszenia winy za wczesną bezczynność.

„Prawda jest taka, że ​​ministrowie wysokiego szczebla, urzędnicy wysokiego szczebla i doradcy wysokiego szczebla, tacy jak ja, katastrofalnie nie sprostali standardom, których opinia publiczna może oczekiwać od swojego rządu w czasie takiego kryzysu” – powiedział Cummings.

Dominic Cummings przybywa do Portcullis House w Londynie, aby zeznawać przed dochodzeniem w sprawie reakcji Wielkiej Brytanii na pandemię.
Dominic Cummings przybywa do Portcullis House w Londynie, aby zeznawać przed dochodzeniem w sprawie reakcji Wielkiej Brytanii na pandemię.
Kirsty O’Connor / PA Wire przez AP

„Ludzie nie otrzymywali leczenia, na które zasłużyli. Wiele osób zginęło w strasznych okolicznościach. I chcę powiedzieć wszystkim rodzinom tych, którzy zginęli niepotrzebnie, jak mi przykro z powodu popełnionych błędów i moich własnych błędów. “

Porównał reakcję z okresu pierwszego zamknięcia Wielkiej Brytanii 23 marca do „filmu o ucieczce”, który był „lwami prowadzonymi przez osły”.

To było „jak scena z„ Dnia Niepodległości ”, w której Jeff Goldblum powiedział:„ Obcy są tutaj i cały wasz plan jest zepsuty ”- powiedział Cummings.

„Numer 10 [Downing Street] nie był operowany na zasadzie wojny w lutym [COVID] w jakikolwiek sposób, kształt lub kształt.

„Wiele kluczowych osób dosłownie jeździło na nartach w połowie lutego” – powiedział, w tym Johnson, który „wyjechał na wakacje na dwa tygodnie”.

Johnson podobno wierzył, że koronawirus to nic innego jak wirus "Straszna historia" we wczesnych dniach pandemii.
Johnson podobno wierzył, że koronawirus był niczym więcej niż „przerażającą historią” we wczesnych dniach pandemii.
Geoff Caddick / AFP przez Getty Images

„Kiedy opinia publiczna najbardziej nas potrzebowała, rząd zawiódł” – powiedział Cummings. „Zginęły dziesiątki tysięcy ludzi, którzy nie musieli umierać”.

Od środy Wielka Brytania odnotował prawie 128000 zgonów z powodu koronawirusa, najwyższe w Europie, z prawie 4,5 milionami potwierdzonych przypadków.

Doświadczyła również jednej z najgłębszych recesji na świecie w 2020 r., Kiedy trzy kolejne blokady gospodarka kulała.

Johnson bronił odpowiedzi rządu w środę, mówiąc: „Szokująco trudno było poradzić sobie z pandemią na taką skalę”.

READ  Trzeba zabić trzy tysiące kurczaków - ptasia grypa na farmie pod Rostockiem

„Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł wiarygodnie oskarżyć tę administrację o to, że w jakimkolwiek momencie jest zadowolona z zagrożenia, jakie stanowi ten wirus” – powiedział Johnson w Izbie Gmin.

„Na każdym etapie staraliśmy się zminimalizować liczbę ofiar śmiertelnych, ratować życie i chronić ludzi [health service] i przyjęliśmy najlepsze możliwe porady naukowe. “

Jego rzecznik powiedział, że rząd nie będzie wchodził w żadne zarzuty wysuwane przez Cummingsa.

Z przewodami pocztowymi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *