Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Biuro podróży, które przejęło obiekty firmy Thomas Cook, zwolni 20 procent swoich pracowników

Published

on

Biuro podróży, które przejęło obiekty firmy Thomas Cook, zwolni 20 procent swoich pracowników

Brytyjskie biuro podróży Hays Travel, które w zeszłym roku przejęło wszystkie obiekty i dużą część zbankrutowanych pracowników Thomasa Cooka, ogłosiło w poniedziałek, że zwolni do 878 osób, czyli prawie 20 proc. cały personel.

Powodem tego kroku jest kryzys w branży turystycznej spowodowany epidemią koronawirusa, w szczególności przywrócenie przez rząd w ostatni weekend lipca obowiązku kwarantanny dla przybywających z Hiszpanii oraz zalecenie powstrzymania się od podróżowania do tego kraju. chyba że jest to konieczne. Hiszpania to najpopularniejszy kierunek wakacyjny dla Brytyjczyków.

„Jesteśmy zdruzgotani, że po wszystkich naszych wysiłkach i ogromnych inwestycjach, które poczyniliśmy, mamy teraz do czynienia z utratą części naszych cennych pracowników, nie z własnej winy. Po podjęciu decyzji o zakazie wyjazdów do Hiszpanii i jednoczesnej zmiany warunków dopłat do wakacji nie mieliśmy wyboru ”- napisali w oświadczeniu właściciele John i Irene Hays. Od sierpnia pracodawcy będą musieli opłacać składki za pracowników na wakacjach z powodu epidemii, a od września będą również płacić część pensji tych pracowników, które obecnie są wypłacane przez rząd.

Jak informowaliśmy, zwolnienia dotkną zarówno byłych pracowników Hays Travel, jak i osoby przejęte od Thomasa Cooka.

Hays Travel z siedzibą w Sunderland w północno-wschodniej Anglii jest największym niezależnym biurem podróży w Wielkiej Brytanii. Zyskał duży rozgłos, kiedy przejął wszystkie 555 filii Thomasa Cooka w Wielkiej Brytanii i ponad 2000 z 9000 pracowników w październiku ubiegłego roku. W obu przypadkach było to więcej niż kiedykolwiek miał Hays Travel.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *