Connect with us

Gospodarka

Biedronka oddaje jaja z klatki

Published

on

W Polsce zdecydowana większość kur niosek żyje w klatkach i tam składa jaja. Chcąc zmienić tę sytuację w trosce o dobrostan zwierząt, Biedronka rozpocznie wycofywanie jaj klatkowych z asortymentu 31 grudnia 2021 r. – informuje sieć sklepów popularnych w Polsce.

Pierwszym regionem w sieci, który wprowadzi tę zmianę będzie Warszawa od 1 stycznia 2021 roku.

W 2019 roku prawie 50 milionów kurczaków w Polsce złożyło na żywność ponad 10 miliardów jaj. Zdecydowana większość tych zwierząt spędza całe życie w klatkach. Rolnictwo alternatywne – tj. Ściółka, wolny wybieg i rolnictwo ekologiczne – stanowi mniej niż 20% całości. uczestniczyć w hodowli kur niosek.

W Biedronce w 2019 roku 25 proc. Świeże jaja sprzedawano w kurach chowu kur z chowu kur z wolnego wybiegu lub ekologicznych, podczas gdy w 2018 roku było to 20%. świeże jajka. Dzisiejsza deklaracja oznacza, że ​​od 1 stycznia 2022 r. Sieć będzie sprzedawać tylko jajka oznaczone 2.1 lub 0 i wycofać je z symbolem 3.

Wycofywanie jaj z chowu klatkowego już trwa. W pierwszym regionie jaja z klatki skończyły się od 1 stycznia 2021 r. Ponad 150 oddziałów Biedronki w Warszawie, które są obsługiwane z centrum dystrybucyjnego w Parzniewie, zaoferuje swoim klientom wyłącznie świeże jajka z rolnictwa alternatywnego – informuje sieć.

– Bardzo starannie przygotowaliśmy się do ogłoszenia tej decyzji. Jest to również wyzwanie operacyjne dla naszych partnerów i dostawców. Wiemy jednak, że dla nas w Biedronce dobrostan zwierząt jest bardzo ważny dla wielu Polaków. Nasza decyzja to reakcja na oczekiwania konsumentów i sygnał do zmiany dla całego rynku – przekonuje Marcin Domański, dyrektor handlowy sieci Biedronka.

Decyzja dotyczy zarówno świeżych jaj, które sprzedawane są pod markami własnymi Biedronki, jak i marek producenta, które okazjonalnie oferowane są w sklepach Biedronka jako uzupełnienie asortymentu. W ciągu następnego roku jaja klatkowe będą stopniowo usuwane z innych regionów kraju.

READ  Polska wyklucza słodziki, aby popchnąć banki w kierunku Franc-Loan-Fix
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.