Connect with us

Świat

Biden próbuje wyjaśnić podwyżkę granic, twierdząc, że migranci „uciekają przed komunizmem”.

Published

on

Prezydent Biden bronił we wtorek swojego postępowania w sprawie kryzysu granicznego USA-Meksyk, twierdząc, że rekordowy poziom nielegalnych przekroczeń granicznych jest spowodowany przez ludzi „uciekających przed komunizmem” – mimo że większość migrantów tego nie robi.

Biden przemawiał po tym, jak US Customs and Border Protection powiedział, że około 158 000 migrantów zostało zatrzymanych w sierpniu, podnosząc poprzednie 11-miesięczne dane dla roku fiskalnego 2022 ponad 2,15 miliona.

Biden wciąż odwoływał się do „komunizmu”. tylko 35% migrantów opuściło w sierpniu autorytarne socjalistyczne rządy Kuby, Nikaragui i Wenezueli.

„Jest mniej imigrantów z Ameryki Środkowej i Meksyku. To zupełnie inna okoliczność”, powiedział Biden w Białym Domu, gdy reporter zapytał, dlaczego „granica” [is] bardziej przytłoczony pod twoim nadzorem.”

„To, na co mam teraz oko, to Wenezuela, Kuba i Nikaragua” – twierdził Biden. „A możliwość odesłania ich z powrotem do tych stanów nie jest racjonalna”.

Sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, również przypisała napływ migrantów „komunizmowi” – ​​a nie „przyciąganiu” czynników związanych z luźniejszą polityką graniczną Bidena.

„Ci ludzie uciekają przed komunizmem” – powiedział Jean-Pierre. „Obalanie autorytarnych reżimów w Wenezueli, a także w Nikaragui i na Kubie, stwarza nowe wyzwanie migracyjne na półkuli zachodniej. Więc to, co widzimy, to nowy wzór”.

Joe Biden
Prezydent Joe Biden bronił kryzysu na granicy USA-Meksyk, mówiąc, że migranci uciekają przed komunizmem.
AP/Andrew Harnik
migranci ubiegający się o azyl,
Biden mówi, że nie ma sensu zawracać migrantów, nawet jeśli duże miasta walczą o sprostanie wymaganiom przybyszów.
REUTERS / Jose Luis Gonzalez

„Tymczasem migracja z Meksyku i północnej Ameryki Środkowej spadła przez trzy kolejne miesiące, spadając prawie o połowę, a widzieliśmy wzrost z Nikaragui, Wenezueli i Kuby o 121%” – powiedziała dziennikarzom.

Dane z sierpnia podniosły liczbę napaści na granicy amerykańsko-meksykańskiej do ponad 2 milionów w pierwszym odnotowanym roku podatkowym. W roku fiskalnym 2021 na granicy doszło do około 1,7 miliona aresztowań, w porównaniu z około 460 000 w 2020 r. i 980 000 w 2019 r.

Dane za rok podatkowy 2022 pokazują, że migranci z Kuby, Nikaragui i Wenezueli są rzeczywiście liczniejsi, ale nadal odpowiadają tylko za część wzrostu na granicy.

READ  Pelosi odwiedza Tajwan: aktualizacje na żywo

W ciągu ostatnich 11 miesięcy na południowo-zachodniej granicy napotkano około 154 000 Wenezuelczyków, 195 000 Kubańczyków i 146 000 Nikaraguańczyków, co stanowi mniej niż 23% z 2,15 miliona migrantów do tej pory w roku podatkowym 2022. odpowiedni Dane CBP.

sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre
Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre skrytykowała Republikanów za to, że nie popierają rządowych apeli o reformę imigracyjną.
AP/Andrew Harnik
grupy migrantów
„Jest mniej imigrantów z Ameryki Środkowej i Meksyku. To zupełnie inna okoliczność” – powiedział Biden.
Getty Images/Jordan Vonderhaar

Wyłączając z list wszystkich migrantów z trzech krajów socjalistycznych, na granicy przebywało 1,43 mln migrantów w ciągu pierwszych 11 miesięcy roku obrotowego 2021 i 1,66 mln migrantów w ciągu pierwszych 11 miesięcy roku obrotowego 2022 – co oznacza, że ​​kryzys graniczny nieznacznie się pogorszył, nawet bez wziąć pod uwagę wybrzuszenie imigrantów z tych narodów.

Republikanie obwiniają politykę Bidena, w tym jego decyzję o zakończeniu prowadzonej przez administrację Trumpa polityki „pobytu w Meksyku”, która wymagała od osób ubiegających się o azyl na granicy amerykańsko-meksykańskiej pozostania w Meksyku, podczas gdy amerykańskie sądy rozpatrzyły ich pozwy.

Biden złagodził również politykę pandemii COVID-19 stosowaną przez urzędników Trumpa do szybkiego wydalenia większości osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Prawodawca z Teksasu oblał Biały Dom zimną wodą, twierdzi, że przyczyną tego wzrostu był wzrost liczby imigrantów z Kuby, Wenezueli i Nikaragui, a nie luźna polityka Bidena.

„Rozumiem, co on (Biden) mówi, ale pod koniec dnia przychodzą, ponieważ nasze granice są otwarte i pozwalamy im iść dalej. Ci ludzie od zawsze mieli ten sam problem. Jedyne, co się zmieniło, to kto jest za to odpowiedzialny” – powiedział The Post komisarz hrabstwa Val Verde, Robert Beau Nettleton.

Powiedział, że wielu migrantów po prostu nadużywa systemu azylowego, aby dostać się do USA.

„Procedura azylowa nie oznacza, że ​​od razu wysyłasz 20.000 (osób) przez rzekę i mówisz, że chcę azylu. To nie jest proces. Proces polega na tym, że przechodzisz do portu wjazdowego i składasz wniosek o azyl lub robisz to w ambasadzie w swoim kraju” – powiedział Nettleton.

READ  Uwięziony 40-milowy rosyjski konwój w pobliżu Kijowa jest obecnie w dużej mierze rozproszony, jak pokazują zdjęcia satelitarne

„Musimy opanować nasz system imigracyjny. Musimy zamknąć granicę – ostrzegł.

migranci
W ciągu roku około 154 000 Wenezuelczyków, 195 000 Kubańczyków i 146 000 Nikaraguańczyków zostało zatrzymanych na południowo-zachodniej granicy.
AP/Gregory Byk

Republikanie od dawna twierdzą, że demontaż przez Bidena polityki imigracyjnej wprowadzonej przez byłego prezydenta Donalda Trumpa sprowadza się do umieszczania na granicy tabliczek powitalnych.

Senator John Kennedy (R-La.) powiedział, że prezydent „skłamał” Amerykanom na temat bezpieczeństwa granic, zauważając, że jego polityka stworzyła na granicy warunki, które doprowadziły do ​​kryzysu imigracyjnego.

„Demokracja żyje z wzajemnej akceptacji zasad, norm i instytucji. Polityka południowej granicy prezydenta Bidena podważyła tę zasadę. Całkowicie otworzył południową granicę, spojrzał Amerykanom w oczy, skłamał i powiedział, że granica jest zamknięta”. Kennedy do Fox News we wtorek.

Jean-Pierre przyznał się do historycznej liczby spotkań z migrantami na południowej granicy, ale powiedział, że ci, którzy nie mieli legalnego powodu, aby wjechać do USA, zostali deportowani, zanim skrytykował Republikanów za niespełnienie żądań rządu w sprawie reformy imigracyjnej, twierdząc, że potrzebne są zmiany, aby naprawić system zniszczony przez administrację Trumpa.

„Mamy rozwiązania. Przywieźliśmy rozwiązania pierwszego dnia tej administracji. Prezydent bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​wprowadził kompleksową ustawę imigracyjną dotyczącą imigracji” – powiedziała.

„Chcielibyśmy zobaczyć, że Republikanie decydują się przyjść do stołu i pomóc nam uporać się z naprawdę systemowym problemem, który widzieliśmy od dziesięcioleci w związku z naszym systemem imigracyjnym, który, nawiasem mówiąc, jest zarządzany przez rząd”. źle zarządzany i zdziesiątkowany ostatni rząd” – powiedział Jean-Pierre.

Następnie potępiła to jako „wyczyn polityczny”. Gubernator Florydy Ron DeSantis migranci przylecieli z Teksasu do Martha’s Vineyard w zeszłym tygodniu, aby zilustrować konsekwencje luźnej polityki granicznej administracji Bidena.

migranci
Niektórzy politycy nie zgadzają się z podejściem Bidena, uważając, że rozmontowuje on politykę imigracyjną.
REUTERS / Jose Luis Gonzalez

To Biały Dom również monitoruje donosi, że DeSantis, Republikanin, wysyła samoloty migrantów do wakacyjnego domu prezydenta w Delaware.

READ  Solidarność niegdyś w polskiej opozycji, teraz po stronie nacjonalistów

Nettleton powiedział, że ten sam schemat migracji będzie kontynuowany, dopóki administracja Bidena nie podejmie działań, aby ją zakończyć.

„To będzie trwało tak długo, jak będziemy mieli administrację, którą mamy. Nic się nie zmieni, ponieważ nie ma ochoty tego zatrzymać. Dopóki nie zaczniesz deportować wszystkich, którzy przekroczyli rzekę, zatrzyma się w tym momencie – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.