Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Owiń Ukrainę w kołdry, aby przekazać kołdry i nauczyć umiejętności szycia w Polsce

Published

on

Owiń Ukrainę w kołdry, aby przekazać kołdry i nauczyć umiejętności szycia w Polsce

Szacowany czas czytania: 3-4 minuty

LEHI – Do Rosji najechał na Ukrainę, para Lehi, chętna do pomocy humanitarnej, rozpoczęła projekt pocieszania dzieci ukraińskich uchodźców ręcznie robionymi kołdrami. Powódź darowizn od quilterów ze stanów i widzów KSL TV była przytłaczająca, powiedzieli. Teraz we wtorek wracają na ukraińską granicę z rozszerzoną misją.

Jej projekt nazywa się Wrap Ukraine with Quilts. Od sześciu miesięcy wkładają kołdry w ręce dzieci ukraińskich uchodźców na polskiej granicy. We wtorek wracają na granicę ukraińską z ponad 30 pomocnikami, z których każdy niesie dwie 50-funtowe torby zawierające więcej kołder i materiałów do pikowania.

„Zaczęliśmy w marcu i myśleliśmy, że dostaniemy kilkaset, może 500”, powiedziała Gina Halladay.

Ale po sześciu miesiącach ona i jej mąż Hal otrzymali ponad 10 000 kołder – o wartości 11 ton – i liczba ta wciąż nadchodzi.

„Kołdry są dawcami, a ludzie odpowiedzieli i przysłali nam kołdry ze wszystkich 50 stanów i trzech różnych krajów” – powiedziała Gina.

Kobieta z Mapleton przekazała dziesiątki darowizn. W niedzielę przyjechał pikator z Kalifornii i przywiózł 150 kołder. To tylko kilka z wielu historii o bezinteresownych darowiznach na rzecz sprawy.

„Pławacze mówili pikatorom, mówili pikatorom i codziennie dostajemy paczki” — powiedziała Gina.

Kod QR dołączony do każdej kołdry umożliwia odbiorcy skontaktowanie się z wytwórcą kołder, jeśli sobie tego życzy. Tak więc Halladays i darczyńcy wiedzą, że kołdry docenią dzieci uchodźców i ich rodziny.

Niektórzy z 32 wolontariuszy Wrap Ukraine with Quilts udali się na ukraińską granicę w Polsce, aby pomóc w zorganizowaniu warsztatów szycia dla ukraińskich uchodźców.
Niektórzy z 32 wolontariuszy Wrap Ukraine with Quilts udali się na ukraińską granicę w Polsce, aby pomóc w zorganizowaniu warsztatów szycia dla ukraińskich uchodźców. (Zdjęcie: Mark Wetzel, KSL-TV)

„Wiadomości są prawdopodobnie paliwem, które nas napędza, ponieważ widzieliśmy, że koc owinięty wokół osoby robi różnicę” – powiedziała.

Halladays dostarczyli ręcznie kołdry podczas dwóch poprzednich rejsów. We wtorek wracają z 32 wolontariuszami, aby założyć warsztat krawiecki w Polsce.

„Niech uchodźcy przybędą i po prostu nauczą ich podstawowych umiejętności szycia, aby zrobić kokardy do włosów, torby na suwak, plecaki i rzeczy, które mogliby sprzedać, aby zarobić trochę pieniędzy” – powiedziała Gina.

Jeśli uda im się zaoszczędzić trochę pieniędzy, mogą opuścić obozy dla uchodźców.

Afgański uchodźca w Polsce, który podaje jedzenie ukraińskim uchodźcom, pomagał w zorganizowaniu warsztatów.

– To on powiedział: „Czy myślisz, że mógłbyś założyć tu dla nas warsztat krawiecki?” To był jego pomysł – powiedział Hal.

Zebrali więc pieniądze na 15 maszyn do szycia, które zostawią w Polsce wraz z ponad toną przekazanych materiałów.

Dwoje ukraińskich dzieci, które właśnie otrzymały kołdry od Wrap Ukraine with Quilts ze wschodniej Ukrainy.
Dwoje ukraińskich dzieci, które właśnie otrzymały kołdry od Wrap Ukraine with Quilts ze wschodniej Ukrainy. (Zdjęcie: Mark Wetzel, KSL-TV)

„Więc będą mieli tkaniny, zamki błyskawiczne i nici przez długi czas, dopóki nie będą potrzebować więcej. Zdobędziemy ich więcej – powiedział Hal.

Halladays przyznają, że Wrap Ukraine with Quilts zawładnęła ich życiem i cudownie odmieniła ich życie.

„Jesteśmy temu oddani”, powiedział Hal. „To będzie dzieło naszego życia”.

Teraz mają nadzieję owinąć świat kołdrami i w razie potrzeby dotrzeć do innych krajów. Już planują misję w Pakistanie po niszczycielskich powodziach.

W miarę rozwoju projektu dowiesz się o wartości ręcznie robionej kołdry dla osoby w potrzebie.

– Nic, co zapewniłoby ci ciepło – powiedział Hal. „Ale coś, co pokazuje, że ktoś się troszczy, widzi cię, ma znaczenie, a to była niezwykła część tego”.

Para planuje kontynuować ten ruch, aby pomóc innym potrzebującym pocieszenia na całym świecie.

Zaangażować się Kliknij tutaj.

Najnowsze podnoszące na duchu historie

Jed Boal

Inne historie, które mogą Cię zainteresować

READ  Polska przeciwko ogólnounijnemu opodatkowaniu firm energetycznych – mówi minister klimatu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *