Connect with us

Świat

Tajscy antyrządowi demonstranci ścierają się z policją w Bangkoku

Published

on

BANGKOK, 7 sierpnia (Reuters) – Ponad tysiąc tajlandzkich demonstrantów antyrządowych starło się w sobotę z policją, demonstrując przeciwko nieradzeniu sobie przez rząd z epidemiami koronawirusa i ich skutkami gospodarczymi.

Około stu policjantów w rynsztunku bojowym zablokowało drogę w pobliżu Pomnika Zwycięstwa w stolicy Bangkoku, kontenerami i użyło armatek wodnych, gazu łzawiącego i gumowych kul, aby zatrzymać marsz do budynku rządowego, biura premiera Prayutha Chana -ocha.

„Gaz łzawiący i gumowe kule były używane do kontrolowania tłumu. Naszym celem jest utrzymanie porządku” – powiedziała reporterom rzeczniczka policji Krisana Pattanacharoen.

Dodał, że protestujący rzucali bombami pingpongowymi, kamieniami i kulkami.

Dziesiątki demonstrantów wywieziono na motocyklach i w karetkach. Centrum Ratownictwa Medycznego Erawan poinformowało, że co najmniej dwóch cywilów i trzech oficerów zostało rannych.

„Chcemy, aby Prayuth zrezygnował, ponieważ ludzie nie otrzymują szczepionek” – powiedział 23-letni protestujący, który nazwał swoje imię „Aom” tylko z obawy przed konsekwencjami.

„Nie mamy pracy ani dochodów, więc nie mamy innego wyboru, jak tylko protestować”.

Około 6% populacji Tajlandii, liczącej ponad 66 milionów, zostało w pełni zaszczepionych, a większość kraju, w tym Bangkok, jest nocą zamykana. Obecnie zabronione są zgromadzenia więcej niż pięciu osób.

Niemniej jednak w ostatnich tygodniach kilka grup, w tym dawnych sojuszników politycznych Prayutha, zorganizowało uliczne protesty przeciwko rządowi, ponieważ wzrosła frustracja związana z kryzysem zdrowotnym. Kontynuuj czytanie

Tajlandia zgłosiła rekord prawie 22 000 nowych infekcji COVID-19 w ciągu jednego dnia i najwyższą liczbę zgonów, 212 zgonów w sobotę.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej zgłosił łącznie 736 522 przypadki i 6066 zgonów z powodu koronawirusa od początku pandemii w zeszłym roku.

Dodatkowe relacje z Panarat Thepgumpanat; Montaż przez Jacqueline Wong, Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  8 zagrożonych gepardów z Namibii przybywa do Indii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *