Connect with us

Świat

Niemcy po raz pierwszy dostarczają na Ukrainę ciężką broń

Published

on

Niemcy po raz pierwszy dostarczają na Ukrainę ciężką broń
  • Scholz był krytykowany za ostrożną postawę
  • Jego socjaldemokraci szukają bliskich więzi z Moskwą
  • Ukraina poprosiła o więcej ciężkiej broni

BERLIN, 26 kwietnia (Reuters) – We wtorek Niemcy ogłosiły swoją pierwszą dostawę ciężkiej broni na Ukrainę, aby pomóc im odeprzeć rosyjskie ataki po tygodniach nacisków w kraju i za granicą w związku z zamieszaniem, jakie można zrobić w związku z ich postawą.

Federalna minister obrony Christine Lambrecht poinformowała, że ​​rząd federalny zatwierdził w poniedziałek dostawę czołgów przeciwlotniczych „Gepard” z zapasów firmy KMW.

„Prawdziwe znaczenie tej decyzji nie leży w różnicy, jaką Gepards może zrobić na polu bitwy, ale w wysyłanym przez nią sygnale” – powiedział Marcel Dirsus, nierezydent Instytutu Polityki Bezpieczeństwa na Christian-Albrechts-Universität zu. Kilonia .

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Największa gospodarka Europy poważnie traktuje wsparcie Ukrainy i nadchodzi więcej pomocy”.

Krytycy, w tym ambasador Ukrainy w Niemczech, oskarżyli Berlin o niedbałość w dostarczaniu ciężkiej broni na Ukrainę i inne środki, które mogłyby pomóc Kijowowi odeprzeć siły rosyjskie, takie jak embargo na import rosyjskiej energii.

Mówią, że nie pokazuje przywództwa oczekiwanego od wielkiego mocarstwa, a jego wahanie kosztuje Ukraińców życie.

Kanclerz Olaf Scholz odpowiedział, że Bundeswehra jest już na granicy oszczędności, a broni, którą przemysł może dostarczać, brakuje amunicji i wymaga modernizacji. Kontynuuj czytanie

Scholz, socjaldemokrata, którego partia od dawna opowiadała się za ścisłymi związkami z Rosją, również ostrzegał przed niebezpieczeństwem postrzegania Niemiec jako strony konfliktu przez Moskwę, co może doprowadzić do „III wojny światowej”.

Ale nawet członkowie dwóch młodszych partnerów w jego trójstronnej koalicji rządzącej, Zielonych i Wolnych Demokratów, zakwestionowali to rozumowanie, mówiąc, że Niemcy muszą zrobić więcej.

READ  Protesty emerytalne we Francji: demonstranci szturmują luksusowego giganta LVMH

Ukraińskie zapotrzebowanie na ciężką broń wzrosło od czasu, gdy Moskwa przeniosła swoją ofensywę na wschodni Donbas, obszar uważany za bardziej odpowiedni do bitew czołgowych niż obszary wokół Kijowa, gdzie miała miejsce większość wcześniejszych walk.

Ogłoszenie dostaw Geparda zostało ogłoszone według doniesień grupy zbrojeniowej Rheinmetall w poniedziałek (RHMG.DE) wystąpił o zgodę państwa na dostawę na Ukrainę 100 starych transporterów opancerzonych Marder i 88 starych czołgów Leopard 1A5. Kontynuuj czytanie

Moskwa opisuje swoje działania na Ukrainie, wkraczającej w trzeci miesiąc, jako „wojskową operację specjalną” mającą na celu osłabienie zdolności militarnych jej południowego sąsiada i wykorzenienie tego, co nazywa niebezpiecznymi nacjonalistami.

Siły ukraińskie stawiają zaciekły opór, a Zachód nałożył na Rosję rozległe sankcje gospodarcze, aby zmusić ją do wycofania swoich sił.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Alexandra Ratza i Sarah Marsh, montaż autorstwa Mirandy Murray, Paula Carrela i Garetha Jonesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *