Connect with us

Zabawa

Białoruska olimpijka Krystyna Tsimanouskaya komentuje swój wniosek o azyl w Polsce

Published

on

Białoruska olimpijka Krystyna Tsimanouskaya komentuje swój wniosek o azyl w Polsce

biegacz Krystsina Tsimanouskaya rzuca światło na ich „niebezpieczną” sytuację po przyznaniu jej przez Polskę azylu.

Białoruski Olimpijczyk, lat 24, powiedział, że Powiązana prasa W tym tygodniu przedstawiciele zespołu „stwierdzili jasno, że na pewno spodziewam się jakiejś formy kary po powrocie do domu” po tym, jak skrytykowali swoich trenerów (w usuniętym już poście na Instagramie) za rzekome zmuszanie ich do sztafety 4×400 metrów, aby wziąć udział w 2020 Tokio Olimpiamimo że nigdy nie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Powiedziała AP: „Były też słabo zamaskowane sygnały, że czeka na mnie więcej”.

2 sierpnia wiceminister spraw zagranicznych Polski potwierdził, że jego kraj zaoferuje jej azyl. NS Marcina Przydacza tweetował„Otrzymała wizę humanitarną. Polska zrobi wszystko, co w jej mocy, aby pomóc jej kontynuować karierę sportową. [Poland] zawsze oznacza solidarność ”.

Za Al Jazeera, Tsimanouskaya wylądowała w Warszawie 4 sierpnia po odmowie powrotu do domu z Tokio.

Zachwycające zdjęcia z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

Mówiła do nas z Polski CBS dziś rano w piątek, 6 sierpnia, i powiedziała, że ​​nadal martwi się o swoją rodzinę na Białorusi, mimo że uciekła bezpiecznie.

„Babcia zadzwoniła do mnie i powiedziała: »Proszę nie wracać na Białoruś«. I to był powód, dla którego pojechałem do Polski – powiedziała Tsimanouskaya.

Krystsina Tsimanouskaya

Kontynuowała: „Teraz nie mogę wrócić na Białoruś, ponieważ teraz musi być dla mnie tak niebezpiecznie. Nie wiem, kiedy mogę wrócić do domu. To mój kraj”. Wróć.”

Członkowie jej zespołu próbowali wysłać ją do domu po jej skargach w mediach społecznościowych Wiadomości CBS, ale odmówiła powrotu na Białoruś na japońskim lotnisku i poprosiła Międzynarodowy Komitet Olimpijski o interwencję.

READ  „Opisz noc” w Steppenwolf Theatre to długa noc badająca początki Rosji Putina - Chicago Tribune

Wcześniej w tym tygodniu rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Mark Adams powiedziała, że ​​Tsimanouskaya czuje się „bezpieczna” i ogłosiła śledztwo prowadzone przez organizatorów olimpijskich via New York Times.

Krystsina Tsimanouskaya

Krystsina Tsimanouskaya

– Nic dziwnego, że zdecydowaliśmy się otworzyć formalne śledztwo prowadzone przez administrację MKOl – powiedział na konferencji prasowej. „Musimy poznać wszystkie fakty. Musimy wysłuchać wszystkich zaangażowanych. To oczywiście może zająć trochę czasu”.

Białoruski Komitet Olimpijski poinformował, że TERAZ że usunęła Tsimanouską z igrzysk z powodu jej „stanu emocjonalnego i psychicznego” i że w poniedziałek nie wzięła udziału w biegu na 200 metrów.

Dzmitry Dauhalionak, przewodniczący Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi odrzucił prośbę AP o komentarz.

MKOl zakazał już prezydenta Białorusi Aleksander Łukaszenko i jego syn, Wiktor Łukaszenka, który jest przewodniczącym Białoruskiego Komitetu Olimpijskiego, z udziału w Igrzyskach TERAZ. Krajowi pozwolono wysłać na zawody 103 członków drużyny.

Sprawdź codzienne relacje z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w NBC i Peacock.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *