Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Biden nie potknął się po schodach samolotu po przylocie do Polski

Published

on

Biden nie potknął się po schodach samolotu po przylocie do Polski

Użytkownicy mediów społecznościowych twierdzą, że film pokazuje Joe Bidena spadającego ze schodów podczas wysiadania z Air Force One 20 lutego 2023 r. po przylocie do Warszawy. To jest źle; Inne nagranie pokazuje, jak prezydent USA opuszcza samolot bez incydentów i osobną rampą, a Biały Dom potwierdził, że kolejna osoba spadła.

„ŁAMANIE! Biden wylądował w Polsce i już upadł!” mówi jeden Tweet z 21 lutego Udostępniamy film przedstawiający niezidentyfikowaną osobę spadającą z pomostu dla pasażerów przymocowanego do ogona samolotu.

Zrzut ekranu z Twittera zrobiony 24 lutego 2023 r

Materiał telewizyjny został uchwycony w dolnej jednej trzeciej ekranu, zgodnie z tekstem w języku polskim, po wylądowaniu odrzutowca Bidena na warszawskim Lotnisku Chopina.

Prezydent, który udał się do Polski po niezapowiedzianej wizycie w Kijowie, bronił demokracji na całym świecie i powtórzył swoje poparcie dla Ukrainy przemawiał w Warszawie Dni przed pierwszą rocznicą rosyjskiej inwazji.

The To samo Klip przedstawiający spadającą osobę pojawił się W podobne posty Na Świergot i inne platformy — Jak na przykład Facebook, youtube, TIK Tak I prawda społeczna — i w językach włącznie Francuski, hiszpański, Rosyjski I Holenderski.

Posty kpiące z Bidena opierają się na narracji jego krytyków, że 80-letni przywódca był fizycznie niezdolny do sprawowania urzędu i wspominał wcześniejsze incydenty, w których spadł z roweru w 2022 i potknął się o wejście na pokład Air Force One w 2021 roku.

„Czy Joe Biden ZNOWU spadł ze schodów Air Force One, kiedy lądował z wizytą na Ukrainie ?!” Gospodarz Newsmax Benny’ego Johnsona napisał w jednym z takich tweetów udostępniając wideo. „Kto to jest?”

Biden momentalnie stracił równowagę w innym momencie pobytu w Polsce, 22 lutego, potknął się wchodząc po schodach na pokład samolotu przed wylotem z Warszawy do Waszyngtonu.

READ  EURO 2024: Kursy, podgląd i prognoza na mecz offshore Polska – Holandia

Ale osoba spadająca z rampy na wideo krążącym w Internecie to nie Biden, Biały Dom potwierdził AFP.

„Osoba, która spadła w tym filmie, nie była POTUS” – powiedział w e-mailu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Sean Savett. używając akronimu „Prezydent Stanów Zjednoczonych”.

Zdjęcia i materiały AFP — oraz filmy opublikowane przez inne serwisy informacyjne w tym wiadomości ABC I Nowości z nieba – pokaż przyjazd Bidena do Polski, gdzie schodzi po schodach sam i bez problemów. Biden użył rampy przymocowanej do wejścia z przodu samolotu, zamiast tylnego wejścia, z którego można było zobaczyć, jak osoba spada podczas schodzenia pomost pasażerski z kilkoma innymi.

Prezydent USA Joe Biden ląduje na pokładzie samolotu Air Force One na lotnisku wojskowym w Warszawie, 20 lutego 2023 r. (AFP / POOL / Evan Vucci)

Prezydent USA Joe Biden ląduje na pokładzie samolotu Air Force One na lotnisku wojskowym w Warszawie, 20 lutego 2023 r. (AFP / POOL / Evan Vucci)

Myth Detector, witryna internetowa służąca do sprawdzania faktów w stanie Georgia, zgłoszone ten polski kanał TVN24 Relacja na żywo pokazała niezidentyfikowaną osobę zjeżdżającą po tylnym pomoście dla pasażerów, zanim druga rampa została zainstalowana w samolocie, aby umożliwić Bidenowi wyjście z przodu. Prawie cztery minuty później w programie TVN24 Bidena schodził samotnie po rampie frontowej. A Transmisja na żywo z ABC News na Facebooku pokazuje tę samą sekwencję zdarzeń.

Zrzut ekranu Facebooka wykonany 24 lutego 2023 r., z elementami przedstawionymi przez AFP

Zrzut ekranu Facebooka wykonany 24 lutego 2023 r., z elementami przedstawionymi przez AFP

Wejście w pobliżu nosa Air Force One jest zwykle zarezerwowane dla Prezydenta, jego rodziny i gości specjalnych Wiadomości CBS.

READ  Scholz, polski premier rozmawia o migracji, energii i UE

Bidena i inni prezydenci USA można oglądać przez przednie wejście samolotu nagrania AFP zarejestrowany przez inne wycieczki.

Air Force One z prezydentem USA Joe Bidenem na pokładzie ląduje na lotnisku wojskowym w Warszawie, 20 lutego 2023 r. (AFP / Wojtek RADWANSKI)

AFP nie była w stanie samodzielnie zweryfikować tożsamości osoby, która upadła i wpadła w poślizg na asfalt. Brytyjska gazeta The Independent opisane osoba jako pracownik Białego Domu.

Kolejny szeroko rozpowszechniony ćwierkać fałszywie sugerował, że Biden został widocznie ranny, spadając ze schodów w Polsce i udostępnił wideo wraz z obrazem przypominającym siniak na czole prezydenta.

Ale znak pochodził z popiołów w kształcie krzyża rozsmarowanych na czole Bidena w Środę Popielcową w ramach chrześcijańskiej tradycji na cześć początku Wielkiego Postu. Polski ksiądz, który urzędował Serwis opublikowane na Facebooku o posypaniu popiołu czoła Bidena.

AFP już wcześniej obaliła inne nieprawdziwe informacje na temat podróży Bidena do Polski Tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *