Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski Tusk podejmuje działania wobec swoich przeciwników politycznych – POLITICO

Published

on

Polski Tusk podejmuje działania wobec swoich przeciwników politycznych – POLITICO

Jego zwolennicy twierdzą, że w więzieniu był maltretowany i torturowany, czemu Departament Sprawiedliwości stanowczo zaprzecza.

„Jesteśmy zszokowani informacją, jaką otrzymaliśmy o okolicznościach aresztowania i przetrzymywania przebywającego obecnie w areszcie tymczasowym księdza Michała Olszewskiego” – dodał. powiedział poseł PiS Michał Wójcik. Inni parlamentarzyści zarzucali nowemu rządowi prowadzenie „procesów politycznych” wobec przeciwników.

Reformy sądownictwa

Kolejnym kluczowym celem rządu Tuska jest odwrócenie reform sądownictwa PiS, co doprowadziło Warszawę do konfliktu z Komisją Europejską, która zarzuca Polsce wycofywanie się z zasad demokracji poprzez podważanie niezależności sądów w Unii.

Bodnar działa na rzecz przywrócenia niezawisłości i bezstronności sądów.

W zeszłym tygodniu prokuratorzy, agenci kontrwywiadu i policja wkroczyli do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa (KRS), organu powołującego sędziów, w celu zajęcia dokumentów związanych z postępowaniami dyscyplinarnymi wobec sędziów sprzeciwiających się reformom sądownictwa PiS.

Ten nalot był potępiony przedstawiana przez pro-PiS-owskie media jako atak „koalicji zemsty”, mający na celu wyrządzenie szkody rywalom politycznym.

Bodnar też wyznaczyć specjalnego doradcę dokonać przeglądu udziału sędziów w Radzie Sądownictwa znajdującej się pod wpływem PiS.

Tymczasem zwany jego zwolennicy protestowali przed parlamentem we wtorek wieczorem.

„Niestety łamanie praworządności jest już codziennością” – stwierdziła partia.

Z tym oskarżeniem PiS spotkał się także w trakcie ośmioletniego sprawowania władzy.

READ  Izrael odwołuje posłów do protestu przeciwko podpisaniu polskiej ustawy antyrestytucyjnej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *