Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Biden mówi, że odwiedzi Polskę, ale nie wie kiedy

Published

on

Biden mówi, że odwiedzi Polskę, ale nie wie kiedy

WASZYNGTON, 30 stycznia (Reuters) – Prezydent USA Joe Biden powiedział w poniedziałek, że odwiedzi Polskę, ale nie wie, kiedy, po tym, jak pojawiły się doniesienia, że ​​rozważa podróż do Europy, która zbiegnie się z 24 lutego, na Ukrainie zbiegnie się rocznica rosyjskiej inwazji.

Biden powiedział także dziennikarzom, że Stany Zjednoczone nie dostarczą Ukrainie myśliwców F-16. Minister obrony Ukrainy powiedział w zeszłym tygodniu, że po zabezpieczeniu dostaw czołgów głównych będzie teraz naciskał na zachodnie myśliwce czwartej generacji, takie jak amerykański F-16.

Ukraina otrzymała ogromne wsparcie dla swoich żołnierzy w zeszłym tygodniu, kiedy Niemcy i Stany Zjednoczone ogłosiły plany rozmieszczenia czołgów ciężkich, kończąc tygodnie impasu dyplomatycznego w tej sprawie. Polska, sąsiad Ukrainy na zachodniej granicy, stała się jednym z najzagorzalszych sojuszników rządu w Kijowie.

Wcześniej w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z duńską premier Mette Frederiksen w południowym mieście Mikołajów podczas rzadkiej wizyty zagranicznego przywódcy w regionie blisko linii frontu.

Podczas spotkania Zełenski powiedział, że Rosja nie przestanie atakować linii frontu we wschodniej Ukrainie i rozmieści więcej bojowników z Grupy Wagnera, rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej.

Reportaż Nandity Bose; pisanie przez Erica Beecha; Montaż autorstwa Granta McCoola

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

READ  Jemma Reekie ustanawia rekord życiowy w Polsce na 1500 m i awansuje na drugie miejsce w szkockiej liście
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *