Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Białoruski sprinter olimpijski ubiega się o azyl w Polsce po rzekomej próbie deportacji swojego kraju

Published

on

Białoruska sprinterka ubiegająca się o azyl w Polsce była widziana w poniedziałek, gdy wjeżdżała do polskiej ambasady w Tokio po tym, jak odmówiła lotu do domu rzekomo wymuszonego przez jej ojczyznę.

24-letnia Krystsina Tsimanouskaya mówi, że Białoruś próbowała siłą wrócić do domu po tym, jak skrytykowała krajowe władze sportowe za wzięcie udziału w kolejnym wyścigu bez nich aprobata. W poniedziałek powinna startować na 200 metrów kobiet.

W weekend Tsimanouskaya zwróciła się do japońskiego policjanta i poprosiła o azyl polityczny – mówi Anatol Kotau z Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej, który jest w kontakcie ze sprinterem. CNN.

WSZYSTKO, CO POSZŁO NIEWAŻNIE NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W TOKIO

Tsimanouskiej zaoferowano wizę humanitarną – mówi Marcin Przydacz, urzędnik polskiego MSZ. Tsimanouskaya weszła do polskiej ambasady w poniedziałek rano. Reuters zgłoszone.

Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej, grupa aktywistów wspierająca Tsimanouską, kupiła biegaczce bilet lotniczy do Warszawy 4 sierpnia Potwierdzony do Associated Press.

Tsimanouskaya powiedziała wcześniej, że „martwi się o swoje bezpieczeństwo”, jeśli powinna wrócić do domu.

„Nie boję się zwolnienia lub wyrzucenia z kadry narodowej” – powiedziała w wywiadzie dla białoruskiego portalu sportowego Tribuna. „Martwię się o swoje bezpieczeństwo. I myślę, że w tej chwili nie jest dla mnie bezpiecznie na Białorusi. Nic nie zrobiłem, ale odebrano mi prawo do startu w wyścigu na 200 metrów i chcieli” abym wysłać do domu. “

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ OD EGZAMINATORA Z WASZYNGTONU

Na czele Białorusi stoi prezydent Aleksander Łukaszenko, który rządzi krajem od 27 lat. Jego syn Wiktor Łukaszenko stoi na czele Narodowego Komitetu Olimpijskiego. Jak podaje CNN.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie rozpoznać Wiktor Łukaszenko jako szef Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi i zawiesił wszelkie płatności do NOK Białorusi.

READ  Żarliwa walka o wicemistrza Włoch. Katastrofalna sytuacja Napoli Football

Filmy z Washington Examiner

Słowa kluczowe: Aktualności, Olimpia, Białoruś, Polska, Japonia

Autor oryginalny: Noe Adamitis

Pierwotna lokalizacja: Białoruski sprinter olimpijski ubiega się o azyl w Polsce po rzekomej próbie deportacji swojego kraju

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *