Kobiety U19 WFC 2022 w Polsce – Dzień 1

Środa była pierwszym dniem na WFC 2022 kobiet do lat 19 w Katowicach.

Szwajcaria kontra Niemcy

Szwajcaria i Niemcy otworzyły turniej w Katowicach. Wkrótce drużyna Szwajcarii strzeliła pierwszego gola. Szwajcarzy nadal regularnie strzelali gole. Po 40 minutach prowadzenie 8-0 było bardzo komfortowe. Ale z perspektywy Szwajcarii sprawy potoczyły się jeszcze lepiej – strzelili kolejne osiem bramek w ostatnim okresie i wygrali mecz 16-0

Dostępne statystyki gry tutaj.

Dania vs Austria

Ta gra również rozpoczęła się o 10 rano. Wyglądało na to, że Dania była nieco ostrzejsza w swoich działaniach, dzięki czemu po pierwszych 20 minutach prowadziła 2:0. Austria, która miała tylko trzy tygodnie na przygotowania, utrzymała się na duchu i próbowała strzelić pierwszego gola w turnieju. Ale tylko Duńczycy trafili do siatki i wygrali mecz 6-0.

Kanada vs Nowa Zelandia

To była walka o to, by stać się najlepszą pozaeuropejską drużyną. Kiwi wyszli lepiej i strzelili pierwszego gola w meczu. Nie minęło dużo czasu, zanim Kanada odpowiedziała na to swoim pierwszym celem. Ale potem to Nowa Zelandia strzeliła sześć bramek z rzędu. Jednak Kanada była w stanie odpowiedzieć bramką – ale to Nowa Zelandia wygrała 8-2.

Szwecja vs Norwegia

Szwecja nie traciła czasu i skuteczności po czterech minutach gry – pierwsze trzy gole strzelili w ciągu 68 sekund. Prawie dokładnie po 30 minutach gry sami Norwegowie mieli odpowiedź. To było Frida Hatlem który strzelił pierwszego i jedynego gola dla Norwegii. Ostatecznie było to wyraźne zwycięstwo 19:1 dla Drużyny Szwecji.

Węgry vs Włochy

Podsumowanie tego meczu: Włochy potrzebowały pierwszego okresu na przystosowanie się do poziomu międzynarodowego i już prawie się skończył Nora Lelovics sam pokonał Włochy. Włochy były wyrównanymi przeciwnikami po pierwszej połowie, ale walczyły o kontrolę nad węgierskim numerem 77. Nora Lelovics strzeliła dziewięć (9+1) z 12 goli Węgier. To Węgry wygrały 12-8-

READ  Polska jest o krok bliżej uchwalenia kontrowersyjnego prawa majątkowego

Czechy vs Słowacja

Nie widzisz ośmiu goli w pierwszej tercji w każdym meczu unihokeja. Bramki te rozłożyły się niemal równo, z nieco lepszym wynikiem dla Czech, które po pierwszych 20 minutach prowadziły 5:3. Drużyna Słowacji nie zdołała zremisować meczu. To Czechy przez cały czas zapewniały prowadzenie; Ostatecznie wygrali 8-6.

Finlandia vs Polska

Polska dość dobrze zorganizowała ich obronę w pierwszym okresie. Finlandia zdobyła tylko dwa gole. Ofensywna praca Polaków nie opłaciła się przez cały mecz. To drużyna Finlandii zwyciężyła po 60 minutach, wygrywając 9-0. To było Suvi Hamalainen który zdobył 4 (1+3) punktów strzelca.

Australia vs Łotwa

Drużynie Łotwy udało się strzelić pierwszych pięć bramek w ostatnim meczu pierwszego dnia. Drużynie Australii udało się strzelić dwa gole w ciągu dziesięciu minut. Ale Łotwa konsekwentnie poszerza swój cel po golu. Po intensywnych 60 minutach Łotwa miała na tablicy wyników 11 bramek, a Australia 2.

Znajdź wszystkie podsumowania meczów, skróty i wywiady z Kanał YouTube IFF 1.