Connect with us

Zabawa

Adrian Ciepichal mianowany lekarzem Warnera w Polsce w związku z przejściem krajowego rynku fonogramów na streaming | Etykiety

Published

on

Adrian Ciepichal został mianowany Dyrektorem Zarządzającym Warner Music Poland.

Do firmy przyjeżdża z e-Muzyka, największego agregatora muzyki cyfrowej w Polsce. Zgłosić Alfonso Perez-Soto, prezes ds. rynków wschodzących, nagrań muzycznych, Warner Music Group.

Pozycja Warner Music Poland została wzmocniona, gdy w 2015 roku przejęła najbardziej kultową w kraju wytwórnię Polskie Nagrania. Najważniejsi artyści krajowego grafiku to Baranowski, Dawid Kwiatkowski, Mela Koteluk, Natalia Szroeder, Smolasty i Sylwia Grzeszczak.

Polski rynek muzyczny nadal przechodzi transformację cyfrową, z IFPI donosi, że przychody ze strumieniowego przesyłania subskrypcji wzrosły o prawie 63% w 2020 r.

Warner Music Poland współpracuje również z czołowymi rumuńskimi artystami Minelli i Roxen, którzy przyciągnęli fanów w całej Europie i poza nią dzięki współpracy z Global Records, ich lokalnym licencjobiorcą w Bukareszcie.

Ciepichal odnosi sukces w nowej roli Kinga Siennickaktóry opuścił firmę na początku tego roku.

Adrian Ciepichal powiedział: „To wielki zaszczyt kierować utalentowanym zespołem Warner Music Poland. Mamy rosnącą listę lokalną, którą mam nadzieję wzmocnić w nadchodzących latach, oraz solidną historię przedstawiania wspaniałych artystów z całego świata polskim fanom muzyki. Kontynuując naszą cyfrową transformację, na polskim rynku muzycznym wciąż jest tak duży niewykorzystany potencjał, że jest to naprawdę ekscytujący czas dla naszej działalności.”

Alfonso Perez-Soto dodał, „Adrian jest liderem znanym z tego, że broni artystów i pomaga im budować trwałe kariery. Jest pionierem na polskim rynku muzyki cyfrowej i ma innowacyjne i przedsiębiorcze nastawienie, które otworzy możliwości biznesowe dla naszych artystów. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o ogromnym potencjale dalszego rozwoju, więc wspaniale, że nasz biznes jest tam w tak kompetentnych rękach.”

Ciepichal działa w branży rozrywkowej od 20 lat. W 2008 roku dołączył do Universal Music Polska jako Head of Digital. W 2013 roku przeszedł do cyfrowego serwisu muzycznego Tidal i został Dyrektorem Generalnym na Europę Środkowo-Wschodnią.

W 2018 roku został mianowany CEO e-Muzyka, gdzie uruchomił lokalną usługę strumieniowania muzyki i zapewnił partnerstwo z międzynarodowymi DSP. Uruchomił także usługę umożliwiającą niezależnym artystom bezpośrednie publikowanie muzyki i nadzorował ogólne relacje z artystami w firmie.

READ  Netflix „Operacja Hiacynt”: data premiery, spoilery i wszystko o polskich powieściach kryminalnych

Aby uzyskać więcej takich artykułów i być na bieżąco ze wszystkimi wiodącymi na rynku wiadomościami, funkcjami i analizami, zarejestruj się, aby otrzymywać nasze codzienne Poranny biuletyn informacyjny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *