Connect with us

Świat

Uniwersytet w Hongkongu twierdzi, że pomnik „Filar wstydu” ku czci zmarłych na placu Tiananmen musi zostać zdemontowany

Published

on

Uniwersytet w Hongkongu twierdzi, że jest pomnik ku czci ofiar ChinyBrutalne stłumienie protestów na placu Tiananmen w 1989 r. musi zostać zniesione.

Hongkong Alliance for Support of Patriotic Democratic Movements of China, nieistniejąca już grupa, która zaprojektowała dzieło sztuki, poinformowała, że ​​otrzymała list z uniwersytetu, aby usunąć posąg do godziny 17:00 w następną środę. według Hong Kong Free Press.

Uniwersytet rzekomo powiedział, że decyzja została oparta „na najnowszej ocenie ryzyka i poradach prawnych”, ale nie pozostawiła dalszych wyjaśnień.

CHINY BIJĄ NAS O SUB NA MORZU POŁUDNIOWOCHIŃSKIM PO ZDERZNIU Z NIEZNANYMI OBIEKTAMI

Jeśli 26-metrowa statua znana jako „Filar wstydu” nie zostanie do tego czasu usunięta, list stwierdza: „Rzeźba jest uważana za opuszczoną, a uniwersytet nie otrzyma od ciebie żadnych przyszłych zapytań w jej sprawie Rozważ rzeźbę”. a uniwersytet potraktuje rzeźbę tak, jak uzna to za stosowne, bez dalszego powiadomienia.”

Grupa odpowiedzialna za rzeźbę stwierdziła, że ​​prośba była nieuzasadniona i że ważne dla „misji społecznej i odpowiedzialności historycznej” szkoły jest utrzymanie rzeźby na miejscu.

Masakra na placu Tiananmen miała miejsce 4 czerwca 1989 roku i zakończyła wielomiesięczne demonstracje kierowane przez studentów w komunistycznych Chinach. Uważa się, że setki, a może tysiące protestujących zginęło podczas brutalnego rozprawiania się z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą.

Masakra pozostaje kontrowersyjną kwestią w Chinach, ponieważ Pekin nadal podejmuje wszelkie wyzwania dla swojej suwerenności i konsoliduje kontrolę nad Hongkongiem.

READ  Co prokurator Sun Dawu mówi o Chinach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *