Connect with us

Świat

Belgijski rolnik był zirytowany kamieniem na ścieżce jego traktora. Przeniósł go i granicę francuską

Published

on

Rolnik w Belgii przypadkowo zmienił położenie geograficzne, przesuwając granicę swojego kraju z Francją. Rolnik prowadził traktor i najwyraźniej był zirytowany dużym kamieniem blokującym mu drogę. Raporty BBC News. Więc lekko go poruszył.

Inna osoba, która niedawno spacerowała po lesie, zauważyła, że ​​kamień został przesunięty. Miłośnik historii wiedział, że to nie byle jaki kamień – był tam, aby zaznaczyć granicę między dwoma krajami.

Według BBC News marker przesunął się o 7,5 stopy, dając Belgii więcej ziemi.

„Sprawił, że Belgia stała się większa, a Francja mniejsza, to nie jest dobry pomysł” – powiedział francuskiemu kanałowi telewizyjnemu TF1 David Lavaux, burmistrz belgijskiej wioski Erquelinnes.

Ten ruch może stanowić problem dla prywatnych właścicieli ziemskich i krajów sąsiednich, powiedział Lavaux. Ale ludzie w Belgii i Francji nieźle się z tego śmiali.

„Byłem szczęśliwy, moje miasto było większe” – powiedział ze śmiechem burmistrz. – Ale burmistrz Bousignies-sur-Roc nie zgodził się z tym.

Burmistrz sąsiedniej francuskiej wioski powiedział La Voix du Nord: „Powinniśmy być w stanie uniknąć kolejnej wojny granicznej”, donosi BBC News.

Francja i Belgia mają wspólny limit 390 mil ustalony na mocy traktatu z 1820 roku podpisanego pięć lat temu po klęsce Napoleona pod Waterloo.

Kamienie zostały położone, kiedy po raz pierwszy ustanowiono granicę w 1819 roku.

Władze belgijskie planują po prostu skontaktować się z rolnikiem i poprosić go o zwrot kamienia. W przeciwnym razie belgijskie MSZ mogłoby otworzyć francusko-belgijską komisję graniczną, co według BBC News nie miało miejsca od 1930 roku. Rolnik może również zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nieprzestrzeganie.

„Jeśli okaże dobrą wolę, nie będzie miał problemu, rozwiążemy ten problem polubownie” – powiedział Lavaux belgijskiej prasie Sudinfo.

READ  Węgierski minister: Raport KE jest absurdalny i nieprawdziwy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *