Connect with us

Świat

Bandyta aresztowany po rozstrzelaniu w rosyjskim urzędzie wojskowym na Syberii

Published

on

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN, 26 września (Reuters) – Napastnik został aresztowany po otwarciu w poniedziałek ognia do biura służby wojskowej w rosyjskim obwodzie irkuckim, powiedział lokalny gubernator.

Napastnik, który w filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych podawał się policjantom jako 25-letni Rusłan Zinin, otworzył ogień do biura służby wojskowej w syberyjskim mieście Ust-Ilimsk. Osobny film ze strzelaniny pokazuje, że oddał przynajmniej jeden strzał w biurze poborowym.

Reuters nie mógł zweryfikować filmów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Gubernator obwodu Irkucka Igor Kobzew napisał w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram, że szef biura poborowego jest w stanie krytycznym w szpitalu i że aresztowany bandyta „zostanie ukarany bezbłędnie”.

Osobno lokalne media podały, że mężczyzna próbował podpalić się na przystanku autobusowym w mieście Riazań, około 185 km (115 mil) na południowy wschód od Moskwy, krzycząc, że nie chce walczyć na Ukrainie. Został zabrany karetką pogotowia.

Odkąd w ubiegłą środę prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację w celu wzmocnienia sił rosyjskich na Ukrainie, kilka służb wojskowych zostało zaatakowanych.

Protesty antypoborowe odbyły się w weekend w regionach Dagestanu i Jakucji, które wniosły do ​​wojny nieproporcjonalnie dużą liczbę żołnierzy.

Grupa prawnicza OVD-Info poinformowała, że ​​w niedzielę w stolicy Dagestanu Machaczkale aresztowano co najmniej 101 osób, co jest rzadkim przykładem masowych dysydentów w normalnie ściśle kontrolowanym regionie Kaukazu Północnego.

(Ta historia została ponownie wypełniona, aby zmienić konwersję odległości w paragrafie 5.)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Reutera; Edytowanie przez Marka Trevelyan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.