Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska skazuje Walię na spadek do Ligi Narodów

Published

on

Polska skazuje Walię na spadek do Ligi Narodów

Wydany w: Zmieniono:

Cardiff (Wielka Brytania) (AFP) – Walia spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej Ligi Narodów po tym, jak Karol Świderski strzelił jedynego gola w wygranym przez Polskę 1:0 meczu w Cardiff.

Gareth Bale uderzył w poprzeczkę w doliczonym czasie gry dzięki występowi, który zapewni szefowi Walii, Robowi Page’owi, mnóstwo zachęty zaledwie dwa miesiące po ich pierwszym występie na Mistrzostwach Świata od 1958 roku.

Page ponownie został zmuszony do wymienienia eksperymentalnej obsady z powodu kontuzji Aarona Ramseya, Bena Daviesa i Joe Allena.

Bale został jednak odwołany ze startu po tym, jak był na ławce rezerwowych w przegranym przez Belgię 2:1 w czwartek, gdy jego kondycja była kontrolowana w okresie poprzedzającym Katar.

Po raz pierwszy Bale nie zdołał stworzyć iskry dla gospodarzy, ponieważ ponieśli tylko drugą porażkę w 22 meczach na Cardiff City Stadium.

Walia rozpoczęła wieczór trzy punkty za Polską, wiedząc, że zwycięstwo wystarczy, aby uniknąć spadku.

Podopieczni Page’a mieli większe szanse przed przerwą, kiedy Dan James strzelił zbyt blisko Wojciecha Szczęsnego w starciu jeden na jednego, zanim strzał Brennana Johnsona został odbity przez jego kolegę z drużyny, Jamesa.

Z drugiej strony, Walia spisała się dobrze, blokując Roberta Lewandowskiego przed jakimkolwiek wyraźnym widokiem gola, ale magiczny moment napastnika Barcelony odwrócił grę.

Lewandowski odbił odbijającą się piłkę po ścieżce Świderskiego, która uderzyła pod nadjeżdżającego Wayne’a Hennessey’a.

Walia oblegała polską bramkę przez ostatnie pół godziny i miała pecha, że ​​nie uratowała przynajmniej punktu.

Szczęsny popisał się błyskotliwymi interwencjami, by obronić strzał Johnsona i nie dopuścić do celnego dośrodkowania Jamesa z dalekiego rzutu rożnego.

READ  Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce

Bale wytrzymał pełne 96 minut, co było pocieszeniem dla Page, a napastnik LAFC był o kilka centymetrów od jazdy, aby ponownie uratować Walię w doliczonym czasie, gdy jego główka odbiła się od poprzeczki.

Mimo wygranej, Polska zakończyła grupę A4 na trzecim miejscu, za Belgią i zwycięzcami grupy Holandią, którzy awansowali do półfinału.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *