Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ballon d’Salt dla Roberta Lewandowskiego zamiast Ballon d’Or: Jak miasto w Polsce naprawia „niesprawiedliwość”

Published

on

Zamiast Złotej Piłki Robert Lewandowski otrzymuje solną kulę z polskiej Wieliczki jako pocieszenie za utraconą nagrodę w 2021 roku.

Pierwotnie proponowana jako żart, ale teraz oczekuje się, że zostanie przyznana, nagroda ma na celu uznanie reprezentacji Polski za najlepszego gracza na świecie w tym roku po tym, jak zajął drugie miejsce za Lionelem Messim w plebiscycie Ballon d’Or.

Radny miejski w Wieliczce, historycznie znanym z wydobycia soli, nazwał Ballon d’Or afront „wielką niesprawiedliwością” i obiecał zrobić wszystko, aby wszystko naprawić.

JESZCZE: Dlaczego Złotą Piłkę Messiego był afrontem ze strony Lewandowskiego

„Doszło do wielu niesprawiedliwości, a Robert Lewandowski stał się jego ofiarą” – powiedział na Twitterze radny miasta Kamil Jastrzębski. „Jako członek Wieliczki sugeruję zatem, aby miasto symbolicznie ogłosiło, że Lewy jest najlepszym piłkarzem na świecie.

„Wieliczka faktycznie zrobi coś, co kilkadziesiąt godzin temu było tylko żartem, żeby poprawić nastrój. Oznacza to, że symbolicznie uzna Lewandowskiego za gracza numer 1 na świecie.

„Była też sugestia, aby rozwinąć mój pomysł. Niektórzy chcą podarować kapitanowi naszej drużyny solną kulę. Sól była kiedyś nazywana „białym złotem”, ma więc również podłoże historyczne i geograficzne. Myślę, że mimo inflacji i ogólnego kryzysu Wieliczka dostanie dość soli.”

JESZCZE: Ostateczne wyniki Złotej Piłki 2021

Lewandowski jest postacią popularną w Polsce, nic więc dziwnego, że jego ojczyzna chce go uhonorować.

Podczas przegrywania głównej nagrody Ballon d’Or decyzja była kontrowersyjna. Niektórzy gracze, w tym kolega z drużyny Thomas Müller, powiedzieli, że Messi nie powinien wygrywać. Innymi czołowymi kandydatami byli Jorginho i Karim Benzema.

JESZCZE: Ronaldo strzelił do France Football po komentarzach Messiego

Nawet Messi wyraził żal z powodu Lewandowskiego, który chciał wygrać Złotą Piłkę 2020, zanim została odwołana podczas pandemii COVID-19.

READ  Najwyższa liczba zgonów na COVID w Polsce od kwietnia, nowe ograniczenia

W końcu Lewandowski musi zadowolić się nowym trofeum napastnika roku i być może solną kulą – tak czy inaczej wygląda na to, że cieszy się kolejnym wspaniałym sezonem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *