Connect with us

Zabawa

Wewnętrzny świat tajemniczych i starożytnych ksiąg

Published

on

Tajemnicza Księga Świata to 120 stron pergaminu wypełnionego nieznanym językiem z wieloma niezrozumiałymi iluminacjami, które podzielone są na sześć działów, w tym botaniczny, astronomiczny, biologiczny, kosmologiczny i farmaceutyczny oraz adnotacje. Autor jest nieznany . [Courtesy]

Czy wiesz, że istnieją cztery rzadkie, starożytne księgi, które wzbudzają badania i ciekawość ponad sześć wieków później?

Oryginały tych książek są przechowywane na uniwersytecie iw bibliotekach narodowych, do których dostęp mają tylko badacze i uczeni.

Ale polskie wydawnictwo Manuscriptum powielało kopie tych książek.

Na niedawno zakończonych Międzynarodowych Targach Książki w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ujawniono, że kopie są osadzone w stosach biżuterii, aby podkreślić ich wartość i tajemnicę.

Na targach książki, gdzie Standardowy Kiedy natknąłem się na kopie książek, było oczywiste, że mają one wielką wartość i ci, którzy je wystawiali, trzymali je w rękawiczkach.

Znany jako Wielka Czwórka, która Najważniejsze, Najbardziej niezwykłe, Najdroższy oraz Najbardziej tajemniczy Rękopisy należą do najbardziej unikalnych książek na świecie.

Opisuje się je jako cenną, tajemniczą, ręcznie robioną sztukę iw tym roku obchodzą rocznice, które sięgają wieków wstecz.

„Jednakże upływ czasu nie okazał im litości. Manuscriptum odważa się odtworzyć je w doskonałej jakości, osadzone w ozdobnej oprawie, aby podkreślić ich wartość i wyjątkowość słowa pisanego” – powiedział wydawca na swojej stronie internetowej.

„Kartki tych wielowiekowych oryginałów ujawniają wiedzę, która wielokrotnie wpłynęła na historię świata… Zmieniła losy całych narodów i wpłynęła na zbiorową świadomość rodzaju ludzkiego oraz zainspirowała ludzi do zmian i rozwoju” — notatki rękopisu.

Najbardziej tajemnicza książka świata ma tylko 600 egzemplarzy na całym świecie.

Najważniejsza książka naukowa w historii ludzkości polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Książka posiada wysadzaną klejnotami okładkę ozdobioną drogocennym 24-karatowym złotem, a oprawa oprawy odwzorowuje średniowieczny motyw dekoracyjny. [Courtesy]

READ  Data premiery Spider-Man: No Way Home India przesunęła się na 16 grudnia

Autor 120-stronicowej księgi, znanej również jako Rękopis Voynicha, pozostaje nieznany, ponieważ od czasu powstania rękopisu świętuje swoje 600-lecie.

„Rękopis jest najbardziej tajemniczy w historii ludzkości, napisany na początku XV wieku przez nieznanego autora w nieznanym języku. Jest uważany za fascynujący artefakt ”- mówi Manuscriptum.

Rękopis wypełniony jest nieznanym językiem, z wieloma niezrozumiałymi iluminacjami podzielonymi na sześć części, w tym botaniczną, astronomiczną, biologiczną, kosmologiczną i farmaceutyczną.

Rękopis stał się centralnym punktem badań i dyskusji naukowych prowadzonych przez kryptologów, językoznawców i miłośników tajemnic.

Książka nosi imię słynnego polskiego antykwariusza z Nowego Jorku, Michała Wojnicza. Oryginalna książka znajduje się w Bibliotece Kniecke na Uniwersytecie Yale w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym właścicielem rękopisu był alchemik George Baresch, który na początku XII wieku mieszkał w Pradze.

Tajemniczy rękopis

– Do dziś niewiele wiemy o tym niezwykłym, tajemniczym rękopisie – mówi wydawca.

72-stronicowy „Codex Leicester” Leonarda da Vinci ma nadal 199 egzemplarzy na całym świecie. Uważana za najdroższą książkę na świecie, była najlepiej sprzedającą się książką w 1994 roku autorstwa Billa Gatesa. Gates sprzedał 30,8 mln USD (3,4 mld Sh.).

Obecnie dostępne na rynku repliki książki to techniki rzemieślnicze, wykorzystujące bardzo czasochłonne i precyzyjne metody rzeźby na papierze.

„Artysta zastosował bardzo złożone metody postarzania, aby nadać replice odpowiedni kolor, zapach i strukturę. Ta kopia jest idealną projekcją artysty, która zawiera ducha i oryginalny charakter rękopisu ”- mówi Manuscriptum.

Według Rękopisu Kodeks został napisany w latach 1506-1510 i oferuje rzadki wgląd w ducha Da Vinci, wraz ze szkicami, diagramami i wczesnymi wersjami pomysłów.

200-letni rękopis Wacława Rzewuskiego, dokumentujący historię hodowli koni arabskich, został uznany za najważniejszą europejską książkę o kulturze arabskiej. [Courtesy]

Tekst jest napisany w słynnym stylu lustrzanego odbicia Da Vinci, co oznacza, że ​​słowa należy czytać od prawej do lewej. Słowa są również napisane w przestarzałej wersji włoskiego.

READ  „Problem tkwi nie tylko w Polsce czy Ameryce, ale na całym świecie” – The Tangerine

„Codex Leicester skupia się przede wszystkim na przemyśleniach Da Vinci na temat wody – pływów, wirów i tam – oraz relacji między księżycem, ziemią i słońcem” – mówi Manuscriptum.

Ogólnie zawiera teksty i rysunki dotyczące hydrauliki, ale także geologii, astronomii, mechaniki, paleontologii i innych aspektów naukowych i technicznych.

Według rękopisu, rękopis posiada obecnie rekord drugiej najwyższej ceny sprzedaży wszystkich książek.

Wśród Wielkiej Czwórki jest najważniejsza książka naukowa w historii ludzkości, napisana przez polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Książka posiada wysadzaną klejnotami okładkę ozdobioną drogocennym 24-karatowym złotem, a oprawa oprawy odwzorowuje średniowieczny motyw dekoracyjny.

Portret Kopernika jest ręcznie malowany olejem. Jest ozdobiona ponad 320 kamieniami szlachetnymi. Kamień meteorytowy zdobiący pokrywę to Muonionalusta, który został znaleziony w Skandynawii w 1906 roku i jest najstarszym kamieniem kiedykolwiek znalezionym na Ziemi – datowanym na 4,6 miliarda lat.

Książka nosi tytuł De Revolutionibus i jest sprzedawana za 825.510 Sh. Książka, która obchodzi obecnie 500 lat, dokumentuje teorię heliocentryczną – odkrycie, że Ziemia krąży wokół Słońca.

Choć pomysł został wyrażony na długo przed Kopernikiem, to tylko on udowodnił to naukowo.

W 1999 roku oryginalna praca została wpisana na listę Unesco „Pamięć Świata” i jest przechowywana w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie.

Obecnie na całym świecie istnieje 99 kopii rękopisu.

„Ta książka jest idealną, naukową kopią unikalnego oryginału. Najważniejszy rękopis w historii, który wszystko zmienił” — zauważa Manuscriptum.

200-letni rękopis Wacława Rzewuskiego, dokumentujący historię hodowli koni arabskich, został uznany za najważniejszą europejską książkę o kulturze arabskiej.

„Ten drogocenny faksymile pokryty jest ozdobnymi oprawami pełnymi złota/srebra i kamieni szlachetnych, które podkreślają wartość oryginału. Krzemień pasiasty, zwany też polskim diamentem, zdobi okładkę i podkreśla, że ​​książka jest pomostem między kulturami europejską, polską i arabską – mówi wydawca.

READ  Razzie Awards nominują Roberta Downeya Jr. i Anne Hathaway za „Najgorszych aktorów”

Książka jest źródłem krytycznych informacji historycznych o Półwyspie Arabskim sprzed 200 lat. Oryginał rękopisu obejmuje 352 strony i 218 000 słów oraz 65 urokliwych szkiców i ponad 100 innych ilustracji i map.

Rękopis sprzedaje się za 1,3 miliona funtów, a na całym świecie dostępnych jest tylko 200 egzemplarzy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *