Connect with us

Nauka

Australijka dowiaduje się o bólu głowy spowodowanym przez larwy tasiemca w mózgu

Published

on

Stwierdzono, że 25-letnia Australijka ma larwy tasiemca w mózgu – stwierdzili naukowcy, którzy odczuwali ból głowy przez ponad tydzień.

Niezidentyfikowana kobieta, barista, która nigdy nie podróżowała za granicę, jest pierwszym przypadkiem choroby, na którą zapadła Australia. nowe badanie w The American Journal of Tropical Medicine and Hygiene.

Przez siedem lat kobieta dwa lub trzy razy w miesiącu doświadczała migreny, która ustępowała po przepisanych lekach na migrenę, CNN zgłosił.

Jednak niedawny ból głowy, który trwał ponad tydzień i powodował problemy ze wzrokiem, skłonił ją ponownie do leczenia.

Lekarze zamówili rezonans magnetyczny, który doprowadził ich do podejrzenia, że ​​guz może powodować ból głowy, ale operacja ujawniła, że ​​w jej mózgu znajduje się torbiel larw tasiemca.

Zdiagnozowano u niej pasożyta zwanego neurocysticerkozą, który może być śmiertelny i powodować objawy neurologiczne – poinformował portal.

Ludzie zazwyczaj zarażają się tą chorobą od jedzenia niedogotowanej wieprzowiny, która może przenosić tasiemca, lub przez kontakt z żywnością, wodą i glebą skażoną jajami tasiemca, donosi CNN.

Badacze zauważyli, że jedyne wcześniejsze przypadki w Australii pochodziły od osób, które podróżowały do ​​regionów Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

Naukowcy twierdzą, że ani kobieta, ani jej krewni nie podróżowali do żadnego z regionów, w których tasiemiec był powszechny.

Ale zauważyli, że jej praca jako baristy wymagała interakcji z ludźmi z wielu krajów.

„Lekarze powinni być świadomi, że przy łatwości i częstotliwości podróżowania po świecie pojawiają się choroby, takie jak [neurocysticercosis] które są wysoce endemiczne w wielu częściach świata, stanowią zagrożenie dla mieszkańców krajów o niskiej endemiczności ”- napisali naukowcy, News.com.au zgłosił.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *