Connect with us

Nauka

AnecJoetal w drodze: Energylandia! – Codziennie w Brnie

Published

on

Zaledwie trzy godziny jazdy od Brna, po drugiej stronie granicy z Polską, znajdziesz park rozrywki Energylandia, 50 km od Krakowa i jedną z najpopularniejszych atrakcji rodzinnych w Polsce. Felietonista Brno Daily Joe Emerson poszedł zbadać…

Energylandia: gdzie powstają wszystkie Twoje sny… lub koszmary w zależności od tego, jak bardzo masz zawroty głowy i jak łatwo ulegasz presji rówieśników.

Tak, choć udaję, że jestem kulturalnym człowiekiem i miłośnikiem sztuki, w głębi duszy jestem fanatykiem szybkich i kolorowych emocji parku rozrywki.

Moje pierwsze doświadczenie z rollercoasterem miało miejsce na Space Mountain w Disneylandzie w Paryżu, kiedy miałam 13 lat – moja pamięć nie jest najlepsza, ale pamiętam wiele zmieniających się kolorów i dziwnych dźwięków … głównie dochodzących z miejsca obok mnie, gdzie był mój ojciec coraz bardziej zieleń. Jego kosmiczna konstrukcja z pewnością pomogła uwydatnić autentyczność motywu, gdy wyruszyliśmy w kosmos… niestety był to jednak koniec jego kariery na roller coaster.

W każdym razie, trzy godziny jazdy na północny wschód od Brna znajdziesz odpowiedź Polski na Magiczne Królestwo. Jeśli Disneyland jest parkiem rozrywki na najwyższym poziomie, umieściłbym to na średnią lub dużą skalę. Zaczynajmy!

Wycieczki i atrakcje

W sumie jest 48 atrakcji, od obrotowych kubków po przerażające przejażdżki „Chcę mojej mamy”.

Moje trzy ulubione ulubione:

  • Hyperion – Światowej klasy kolejka górska, jedna z największych i najszybszych w Europie. Słyszałem, jak ludzie płaczą, gdy wciągnięto nas na szczyt 80-metrowej pionowej przepaści. Dźwięk natychmiastowego żalu, choć na szczęście siła przeciążenia wkrótce zatarła te łzy.
  • Zadar – Najwyższa drewniana kolejka górska na świecie (wg. serwisu). Drżący dźwięk drewna zdecydowanie sprawia, że ​​czujesz się śmiertelnie przerażony. Niesamowicie szybka i efektowna kolejka górska.
  • Formuła Moya – Bardzo szybko wychodzi z boksów i wchodzi w pętlę 360 stopni. Ogromny dreszczyk przyspieszenia, ale być może przejażdżka, której należy unikać zaraz po obiedzie.
READ  Ta niesamowicie świąteczna scena na Marsie jest naprawdę niepokojąca

Jest o wiele więcej odpowiednich dla wszystkich grup wiekowych, ale te były moim zdaniem najlepsze. Ponadto w ramach biletu wstępu masz dostęp do parku wodnego „Big Milk”, który zdecydowanie wydaje się tego wart.

Było kilka przejażdżek po parkach rozrywki, ale staram się ich unikać. Wygląda na to, że zostały zaprojektowane tak, abyś czuł się chory na tak wiele kreatywnych sposobów, jak to tylko możliwe. Z tego samego powodu zalecam również unikanie kina 7D. Moi przyjaciele i ja mieliśmy zielone skrzela kosmicznej góry po tym rozczarowującym wirtualnym nurkowaniu.

Atmosfera

Park był dobrze zorganizowany i czysty, ale otoczenie jest trochę nijakie w porównaniu do bardziej popularnych parków. Brakuje w nim wysokiej jakości przejażdżek kolejką górską i znajomych postaci, ale wciąż jest fajny, z szeroką gamą sezonowych dekoracji w całym tekście.

Cena £

  • Dorośli: 149 zł (33 euro)
  • Dzieci: 99 zł (22 euro)
  • Parking: 10 zł (2,20 euro) za dzień
  • Jedzenie: urozmaicone i tanie

Oceniłbym park jako godny szacunku 6,7 na 10 w ostatecznej skali parku rozrywki, a Disneyland Sea w Tokio i Wyspy Przygód Universal Studios są najlepszymi, jakich kiedykolwiek doświadczyłem.

Ponadto w budowie jest obecnie nowy, wspierany przez koniki morskie obszar o nazwie Aquaantis. Wyobrażam sobie, że wycieczki będą wiązały się z poruszaniem się z dużą prędkością przez trójząb Neptuna itp. Jason Momoa otworzy ten nowy obszar jesienią. Pamiętaj, że jedno z powyższych stwierdzeń jest wielkim kłamstwem.

To powiedziawszy, polecam odwiedzić Energylandię. Istnieje szereg środków ostrożności związanych z pandemią, a maski muszą być noszone przez cały czas w parku, w tym podczas przejażdżek. Zobaczyć ich strona internetowa po więcej informacji.


https://brnodaily.com/2021/07/10/lifestyle/anecjoetal-on-the-road-energylandia/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/10/Energyladia.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/10/Energyladia-150×113.jpgJoe EmersonMagazyn BDPodróżować przezStyl życia i moda, wskazówki dotyczące podróżyZaledwie trzy godziny jazdy od Brna, po drugiej stronie granicy z Polską, znajdziesz park rozrywki Energylandia, 50 km od Krakowa i jedną z najpopularniejszych atrakcji rodzinnych w Polsce. Felietonista Brno Daily, Joe Emerson, badał… Energylandia: gdzie powstają wszystkie twoje sny… lub koszmary senne w zależności od ich stopnia…

READ  Windy CTE do polskiego oświetlenia publicznego

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *