Connect with us

Nauka

2 groźby ze strony Aston Villa, które Leeds United musi po prostu zamknąć na Elland Road

Published

on


Pomimo stosunkowo niepewnego początku sezonu, Leeds United zmierzy się z zespołem Aston Villi, który ma tylko jeden punkt za nimi w tabeli Premier League.

Fani Leeds byli stosunkowo zadowoleni z rozpoczęcia sezonu, ale jeden punkt w ostatnich trzech meczach pozostawia ich osiem na sześć. Po wygranej z Southampton przed przerwą międzynarodową Villa zbliża się do strony Jessego Marscha.

To sprawia, że ​​pojedynek w ten weekend na Elland Road jest nieco ważniejszy, ponieważ Leeds chce przejść na stronę, którą można zaliczyć do bezpośredniego rywala.

Trzeba przyznać, że dla Leeds będzie ciężko.

Pomimo niespójnego startu i rosnącej presji na Stevena Gerrarda na początku sezonu, w książkach Villa Park jest prawdziwy talent.

Identyfikujemy DWA zagrożenia, na które Leeds musi uważać na Elland Road:

Jakub Ramsey

BIRMINGHAM, ANGLIA – 16 WRZEŚNIA: Jacob Ramsey z Aston Villi zdobywa pierwszą bramkę swojej drużyny podczas meczu Premier League pomiędzy Aston Villa i Southampton FC na Villa Park 16 września 2022 roku w Birmingham w Anglii. (Zdjęcie: Naomi Baker/Getty Images)

Ramsey był najlepszym strzelcem Villi w ostatnim meczu z Southampton, strzelając gola z pola sześciu jardów, aby zapewnić sobie zwycięstwo 1: 0. To był pierwszy gol pomocnika w sezonie i krótko po asyście przeciwko Man City w poprzednim sezonie. okrągły.

W zeszłym tygodniu Ramsey dołączył do reprezentacji Anglii do lat 21, utrzymując kontakt przed powrotem do Premier League. 21-latek znów zaczyna wykazywać się najlepszymi cechami w tym sezonie, po tym, jak spędził wyjątkowy rok w Villa Park w sezonie 2021/22.

Najwyższy lub najniższy quiz w Leeds United – czy zdobędziesz 100%?


Czy Elland Road ma większą czy mniejszą pojemność niż Bramall Lane?


Leeds musi uważać na ostatnie przejazdy Ramseya i groźbę gola w środku pola. To ich zabiło w meczu na Villa Park w zeszłym sezonie, kiedy młodzieniec strzelił dwa gole w chaotycznym remisie 3:3.

READ  Senator Marshall odwiedza Polskę i Niemcy, aby dowiedzieć się o kryzysie

W najlepszym wydaniu Ramsey jest garstką i poważnym zagrożeniem dla bramki, gdy znajdzie miejsce w ostatniej trzeciej części. Mając za sobą mniej więcej dobry miesiąc, podczas gdy Leeds siedzi na rękach, muszą dorównać mu w środku parku.

Matty Cash (lub ktokolwiek inny gra po prawej stronie)

LEEDS, ANGLIA – 10 marca: Matty Cash z Aston Villi świętuje po zdobyciu drugiego gola swojej drużyny podczas meczu Premier League pomiędzy Leeds United i Aston Villa na Elland Road 10 marca 2022 r. w Leeds w Anglii. (Zdjęcie: George Wood/Getty Images)

Villa była drużyną, która najlepiej wykorzystała wąski system Marscha w zeszłym sezonie, wygrywając 3-0 na Elland Road i sprawiając, że Leeds wyglądało zbyt zwyczajnie.

Kluczem do sukcesu Gerrarda tego wieczoru byli jego środkowy obrońcy, w szczególności Matty Cash, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Cash spowodował kilka problemów prawego obrońcy, a fani Villi mają nadzieję, że tym razem będzie w stanie zrobić więcej tego samego.

Były problemy z kondycją dla reprezentanta Polski, choć czwartkowa relacja z Poczta w Birmingham żartował, że może być w formie.

Niezależnie od tego, czy jest to Cash, czy ktoś inny na prawej obronie, Leeds musi się upewnić, że to nie problem Marcha.

Czy Bamford powinien zacząć przeciwko Villi?

Tak

Tak

Nie

Nie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.