Connect with us

Zabawa

Netflix rośnie w grach dzięki nowemu studio w Helsinkach

Published

on

Studio gier w Helsinkach to pierwsze, które Netflix zbuduje od podstaw w mieście, które jest „domem dla jednych z najlepszych talentów gamingowych na świecie”.

Netflix utworzy drugie studio gier w Helsinkach, którego dyrektorem będzie były dyrektor Zynga, Marko Lastikka.

To pierwsze studio, które gigant streamingowy zbuduje od podstaw. W marcu firma przejęła firmę Next Games z siedzibą w Helsinkach za 65 milionów euro, wprowadzając do przestrzeni Netflix gry mobilne oparte na znanych franczyzach, takich jak The Walking Dead i Stranger Things.

Amir Rahimi, wiceprezes Netflix Game Studios, powiedział, że najnowsze posunięcie „stanowi kolejny krok w naszej wizji stworzenia światowej klasy studia gier, które przyniesie setkom milionów subskrybentów na całym świecie szereg wspaniałych i bardzo uzależniających oryginalnych gier”.

Dodał, że decyzja o budowie własnego studia w Helsinkach była spowodowana tym, że jest to „dom dla jednych z najlepszych talentów gamingowych na świecie”.

Netflix ma teraz w sumie cztery studia gier. Firma przejęła również wcześniej amerykańskie Night School Studio, które stało za tajemniczą grą przygodową Oxenfree, oraz Boss Fight Entertainment.

„Te cztery studia, każde z różnymi mocnymi stronami i celami, stworzą gry, które zaspokoją różnorodne gusta naszych członków” – powiedział Rahimi.

Lastikka, który dołączył do Netflix jako dyrektor studia w Helsinkach, wcześniej pracował w tym mieście jako wiceprezes i dyrektor generalny Zynga. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Electronic Arts i Digital Chocolate.

Netflix potwierdził swoje plany ekspansji na gry zeszłego lata po wielu spekulacjach. W tym czasie firma twierdziła, że ​​jej strategia będzie opierać się na wcześniejszych wysiłkach związanych z interaktywnością i grami Stranger Things.

Stranger Things: 1984 i Stranger Things 3, opracowane przez BonusXP, były pierwszymi grami udostępnionymi do pobrania za pośrednictwem aplikacji Netflix, gdy firma rozpoczęła w zeszłym roku ograniczone wdrażanie usługi gier dla użytkowników Androida w Polsce.

READ  Poronienie. Joanna Koroniewska: Miałam 8 ciąż. Wspiera ich Maciej Dowbor

Teraz gigant streamingu ma rozpoczął publikację inne gry na swojej platformie, w tym Oxenfree, Desta: The Memories Between i SpongeBob SquarePants: Get Cooking.

„Dopiero zaczynamy i wciąż mamy dużo pracy, aby zapewnić wspaniałe wrażenia z gier w serwisie Netflix” – dodał Rahimi.

„Tworzenie gry może zająć lata, więc jestem dumny, widząc, że w pierwszym roku stale budujemy fundamenty naszych studiów gier i nie mogę się doczekać dzielenia się naszą produkcją przez wiele lat”.

10 rzeczy, które musisz wiedzieć, prosto do Twojej skrzynki odbiorczej każdego dnia tygodnia. Zarejestruj się na Codzienny krótkiPrzegląd najważniejszych wiadomości Sci-Tech w Krzemowej Republice.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.