Connect with us

technologia

Android Auto czasami się nie uruchamia i Google potrzebuje pomocy w rozwiązaniu tego problemu

Published

on

Jak wielu z nas przekonało się na własnej skórze, istnieje wiele powodów, które mogą potencjalnie uniemożliwić uruchomienie Android Auto, a jeden z nich dotyczy wadliwego kabla lub błędu spowodowanego nową aktualizacją.

Jeden z takich problemów został zgłoszony na forach Google we wrześniu tego roku, kiedy użytkownicy odkryli, że uruchomienie Android Auto na jednostkach głównych w ich samochodach nie jest już możliwe, ponieważ ikona aplikacji nigdy nie była wyświetlana. Z drugiej strony Android Auto uruchomił się poprawnie na smartfonie, wskazując na potencjalny problem z łącznością z systemem Infotainment.

Google po raz pierwszy potwierdził na początku września, że ​​cała sprawa jest badana. Jednak członek Android Auto wrócił, aby poprosić o więcej informacji. Wyjaśnia, że ​​firma potrzebuje dzienników, aby dowiedzieć się, co dzieje się na urządzeniach, których dotyczy problem.

Ponadto Google chce wiedzieć, czy najnowsza aktualizacja Androida Auto to naprawia. W rezultacie istnieje możliwość, że wersja 5.8 wprowadzi dodatkowe ulepszenia łączności.

Czy możesz nas powiadomić, jeśli po ostatnich aktualizacjach aplikacji nadal napotykasz ten problem.„Zespół Android Auto zapytał. “Byłoby wspaniale, gdybyś mógł wysłać nam raport o błędzie z telefonu, aby pomóc zdiagnozować podstawową przyczynę problemu. Wyślemy Ci wiadomość e-mail z instrukcjami, jak zebrać raport o błędzie. Odpowiedz bezpośrednio na wiadomość e-mail, podając swoje dane.

Obecnie nie jest znane żadne obejście tego problemu. Jeśli jednak wszystko zaczęło się po automatycznej aktualizacji Androida, prosty downgrade do poprzedniej wersji powinien pomóc przywrócić zachowanie robocze w aucie.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy Google może wymyślić rozwiązanie. Lepiej nie wstrzymuj oddechu. Jeśli już, nowa aktualizacja Androida Auto zostanie wydana w wersji 5.9 za kilka tygodni i będzie to ostatnia wersja tego roku.

READ  Najlepsze oferty na AirPods w Czarny piątek: AirPods Pro do 195 USD w Woot, 99 USD za AirPods w Walmart 4 listopada
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *