Connect with us

Świat

Blokada „światła” do 20 grudnia? Możliwe dalsze ograniczenia

Published

on

Obejrzyj wideo
Czy można uniknąć twardego lokautu?

Kolejne spotkanie premierów krajów związkowych z kanclerz Angelą Merkel na temat tego, jak poradzić sobie z pandemią, odbędzie się za kilka dni. Jednak już można przewidzieć, że poluzowanie obecnych przepisów nie nastąpi tak szybko, jak by tego chciał wielu ludzi. Kanclerz Federalny i premierzy krajów związkowych opowiadają się za częściowymi alimentami lockdownu, Wprowadzony od początku listopada do 20 grudnia. Poinformowały o tym „Berliner Morgenpost” i portal internetowy „Business Insider”, powołując się na źródła z krajów związkowych.

Szef WHO uważa, że ​​można uniknąć blokowania za pomocą masek

Powszechna trzeźwość

Według informacji Reutera i innych mediów najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest utrzymanie decyzji o zamykaniu restauracji, instytucji kulturalno-rozrywkowych oraz wprowadzenie nowych ograniczeń w szkołach. Jednak w okresie świątecznym sklepy detaliczne powinny działać bez większych ograniczeń. Decyzja o zamknięciu lokali gastronomicznych nie przyniosła jeszcze spodziewanych rezultatów, co – jak pisze Reuters – doprowadziło do „rozczarowania” kręgów rządowych na szczeblu federalnym i stanowym. Kolejnym krokiem, którego można się spodziewać w najbliższą środę (25 listopada 2020 r.) Będzie dalsze ograniczenie kontaktów w przestrzeni publicznej i prywatnej. Rozważane jest również przedłużenie świąt Bożego Narodzenia.

Niemcy walczą z wirusem koronowym.Niemcy. „Surowe ograniczenia przez cztery lub pięć miesięcy lub dłużej”

Skoncentruj się na szkołach

Szef Kancelarii powiedział gazetom wydawanym przez Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND): „Musimy zastanowić się, gdzie jeszcze możemy ograniczyć kontakty osobiste”. Helge Braun odniósł się do zbliżającego się szczytu federalno-stanowego w sprawie koronawirusa i powiedział, że uczestnicy zamierzają poświęcić „szczególną uwagę” aktualnej sytuacji w szkołach. „To, o czym zdecydowaliśmy w listopadzie, ograniczyło dynamikę rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale jeszcze nie przyczyniło się do drastycznego spadku liczby zarażonych osób” – podkreślił szef kancelarii.

READ  Norweski lewicowy opozycja stawia na zwycięstwo w osuwisku, skomplikowane rozmowy

Dodał, że teraz zadaniem jest zmniejszenie kontaktów bezpośrednich i zmniejszenie wysokiej liczby nowych zakażeń koronawirusem wśród nastolatków i młodych dorosłych. Helge Braun zwrócił uwagę, że obecnie w dużym stopniu przyczyniają się do rozprzestrzeniania się pandemii. Celem władz jest utrzymanie szkoły. Ponadto rząd chce utrzymać nowy wskaźnik infekcji na poziomie 50 na sto tysięcy mieszkańców w ciągu siedmiu dni.

Spahn chwali ograniczenia

Minister zdrowia Jens Spahn z CDU był zadowolony ze skuteczności wprowadzonych w listopadzie ograniczeń i porównał je w rozmowie z „Die Welt” do „falochronu”, który przeszedł test w praktyce. W rozmowie wziął również udział przewodniczący partii FDP Christian Lindner. Zdaniem Ministra Zdrowia „przełamała się” wysoka dynamika wzrostu liczby nowych zakażeń i choć nie udało się osiągnąć wszystkiego, co zaplanowano, postęp w walce z pandemią jest postęp.

Liberalny szef nie zgodził się z tą opinią i zarzucił rządowi brak jasnej strategii w walce z koronawirusem. Wyraził również zaniepokojenie, że obecna blokada w „lekkiej” wersji nie zostanie zniesiona do końca roku, a nawet gdyby została zniesiona, należałoby ją wkrótce przywrócić. Jak powiedział, „to naprzemienne użycie pedału przyspieszenia i hamulca powoduje ogromne szkody gospodarcze i społeczne”.

W piątek (20 listopada 2020 r.) Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił jednego dnia około 23648 przypadków nowych zakażeń koronawirusem, co oznacza wzrost ich maksymalnej liczby w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia. Liczba ofiar pandemii wzrosła o 260. Jak dotąd W. Niemcy łącznie 13 600 osób.

Artykuł pochodzi ze strony internetowej Niemiecka fala.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *