Wyszukiwanie zawsze było podstawowym elementem Androida – w końcu system operacyjny jest tworzony przez Google. Jedna z najfajniejszych sztuczek systemu jest jednak zarezerwowana dla własnego programu uruchamiającego i widżetu Google: możliwość jednoczesnego przeszukiwania własnych aplikacji i wyników wyszukiwania w sieci. Zgodnie z dokumentacją programisty dla Androida 12 ta funkcja może być dostępna dla wszystkich początkujących i aplikacji w najbliższej przyszłości.

Mówiąc konkretnie, mówimy o zachowaniu, które widzisz podczas wyszukiwania z widżetu Google w Pixel Launcherze lub podczas korzystania z innego programu uruchamiającego z widżetem umieszczonym na ekranie. To wyszukiwanie uzyskuje dostęp zarówno do danych wyszukiwania w sieci Google, jak i listy aplikacji zainstalowanych w telefonie. Programy uruchamiające innych firm nie mogą tego zrobić na własnej liście aplikacji. Na przykład wyszukiwanie w szufladzie Nova Launcher zawiera linki do wyszukiwania zapytania w Google lub Sklepie Play, ale może wypełnić listę tylko wpisami z własnych zainstalowanych aplikacji. Możliwe jest rozszerzenie tego za pomocą narzędzi innych firm, takich jak Szukaj sezamu, ale w tej chwili nie jest to łatwe doświadczenie.

Obecne wyszukiwanie w aplikacji Nova Launcher jest ograniczone do listy aplikacji zainstalowanych na urządzeniu bez integracji internetowej.

Aktualizacja została odkryta przez twórców Niagara Launcher, i opublikowane na Twitterze. „AppSearchManagerZgodnie z dokumentacją, wpis API umożliwia każdej aplikacji aktywację scentralizowanego indeksu AppSearch, a nawet działań w aplikacji. Na przykład możesz wyszukiwać w dokumencie Google lub znaleźć określone lokalne zdjęcie, które jest indeksowane w aplikacji galerii Funkcje, które odzwierciedlają mocniejsze narzędzia wyszukiwania lokalnego, takie jak w systemach Windows i macOS, a nawet standardową funkcję wyszukiwania wbudowaną w ekran główny iOS.

Narzędzie wyszukiwania Scout w OnePlus OxygenOS

OnePlus już to zrobił stworzyli niestandardową implementację wyszukiwania Podobnie do tego i jest to jedna z funkcji, które mieliśmy nadzieję, że trafią do Vanilla Android. Nie wdrożyliśmy jeszcze tego bardziej rozbudowanego narzędzia AppSearchManager w podglądzie programisty Androida 12.

READ  Młodzi naukowcy z Gdańsk Tech ze stypendiami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej