Connect with us

Świat

Właściciel ciężarówki odpowiedzialny za śmiertelny wypadek kolejowy na Tajwanie przeprasza

Published

on

TAIPEI, Tajwan (AP) – właściciel ciężarówki budowlanej, która spowodowała najgorszy wypadek kolejowy na Tajwanie od dziesięcioleci, zabijając 48 osób, ze łzami w oczach przeprosił, gdy policja zabrała go z domu w niedzielę. Jak informuje rządowe centrum pomocy w przypadku katastrof, hamulec bezpieczeństwa w bezzałogowej ciężarówce nie został prawidłowo zastosowany.

Obecnie bada się, jak dokładnie pojazd Lee Yi-Hsianga zjechał na tory z pobliskiego placu budowy na górskim wybrzeżu wschodniego hrabstwa Hualien w piątek. Ciężarówka została uderzona przez pociąg pasażerski z 494 osobami, który wykoleił się na krótko przed wjazdem do tunelu i zmiażdżył wielu pasażerów w okaleczonych wagonach.

Liczba ofiar śmiertelnych została zmniejszona do 48 w niedzielę po tym, jak ratownicy po raz pierwszy powiedzieli 51, a następnie zginęło 50 osób. Zmiany nastąpiły po odkryciu, że niektóre części ciała należą do osoby – powiedział rzecznik Centralnego Centrum Operacji Kryzysowych. Co najmniej 198 osób zostało rannych.

„Spowodowałem poważny wypadek w pociągu nr 480 Taroko obsługiwanym przez Zarząd Kolei Tajwańskich podczas tegorocznych świąt zamiatania grobów, który spowodował śmierć i obrażenia. Wyrażam również wyrzuty sumienia i szczere przeprosiny” – powiedział Lee, który również budowa to menadżer, jego słowa stłumione są przez maskę i emocje. „Będę w pełni współpracował przy dochodzeniach władz i wezmę na siebie odpowiedzialność”.

Prokuratorzy w hrabstwie Hualien powiedzieli wcześniej, że chcą nakazu aresztowania właściciela ciężarówki, który był przesłuchiwany wraz z kilkoma innymi osobami.

Sąd Okręgowy w Hualien początkowo zezwolił Lee na wpłacenie kaucji w wysokości 500 000 nowych dolarów tajwańskich (17 516 dolarów). Jednak ta decyzja została cofnięta w niedzielę, kiedy sąd wyższej instancji w Hualien uchylił decyzję sądu niższej instancji o zezwoleniu na kaucję, podała tajwańska Centralna Agencja Informacyjna.

READ  Według badań lodowce Himalajów mogą stracić 80% swojej objętości, jeśli globalne ocieplenie nie będzie kontrolowane

Podróż pociągiem jest popularna podczas czterodniowych wakacji na Tajwanie polegających na zamiataniu grobów, kiedy rodziny często wracają do swoich rodzinnych miast, aby złożyć wyrazy szacunku w miejscach pochówku starszych. To także okazja do wypoczynku.

Tajwan jest wyspą górzystą, a większość z jego 24 milionów ludzi żyje na nizinach wzdłuż północnego i zachodniego wybrzeża, na których znajduje się większość pól wyspy, największe miasta i zaawansowane technologicznie gałęzie przemysłu. Lekko zaludniony wschód, na którym doszło do katastrofy, jest popularny jako cel turystyczny, a linia kolejowa znana jest z pięknej, naturalnej scenerii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *