Connect with us

Gospodarka

Amerykański kanał informacyjny może kontynuować nadawanie – The First News

Published

on

Amerykański kanał informacyjny może kontynuować nadawanie – The First News
Darek Delmanowicz / PAP

Polski regulator radiowo-telewizyjny KRRiT zgodził się na wpisanie satelitarnego telewizyjnego kanału informacyjnego TVN24 do oficjalnego rejestru, aby mógł on nadal działać pomimo nieprzedłużonej koncesji stacji.

TVN24 walczy o przedłużenie licencji od półtora roku. Obecne zezwolenie wygasa 26 września.

KRRiT poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu, że decyzja „zapewni ciągłość nadawania programów TVN24 po 26 września 2021 r. bez względu na wynik toczącego się postępowania”.

W połowie sierpnia niższa izba parlamentu uchwaliła nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, którą zgłosili posłowie partii rządzącej, konserwatywnej Partii Prawa i Sprawiedliwości (PiS), i przewiduje, że tylko obiekty z siedzibą w krajach Obszarem Gospodarczym (EOG) mogą uzyskać koncesję na nadawanie pod warunkiem, że nie są uzależnione od podmiotów spoza EOG. Jednak ustawa jest obecnie poddawana pod głosowanie w Senacie, Izbie Lordów, która prawdopodobnie ją odrzuci lub zmieni.

Wdrożenie nowej zasady dotknęłoby amerykańską firmę Discovery Inc., właściciela największego w Polsce niezależnego nadawcy telewizyjnego TVN, znanego z antyrządowego stanowiska. W rzeczywistości Discovery może zostać zmuszony do sprzedaży stacji.

Również w połowie sierpnia Discovery otrzymało holenderską licencję na swój kanał informacyjny TVN24.

READ  Dodatkowe wsparcie obronne Ukrainy ze strony USA, Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Estonii, Łotwy, Czech
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *