Connect with us

Gospodarka

Amerykański kanał informacyjny może kontynuować nadawanie – The First News

Published

on

Darek Delmanowicz / PAP

Polski regulator radiowo-telewizyjny KRRiT zgodził się na wpisanie satelitarnego telewizyjnego kanału informacyjnego TVN24 do oficjalnego rejestru, aby mógł on nadal działać pomimo nieprzedłużonej koncesji stacji.

TVN24 walczy o przedłużenie licencji od półtora roku. Obecne zezwolenie wygasa 26 września.

KRRiT poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu, że decyzja „zapewni ciągłość nadawania programów TVN24 po 26 września 2021 r. bez względu na wynik toczącego się postępowania”.

W połowie sierpnia niższa izba parlamentu uchwaliła nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, którą zgłosili posłowie partii rządzącej, konserwatywnej Partii Prawa i Sprawiedliwości (PiS), i przewiduje, że tylko obiekty z siedzibą w krajach Obszarem Gospodarczym (EOG) mogą uzyskać koncesję na nadawanie pod warunkiem, że nie są uzależnione od podmiotów spoza EOG. Jednak ustawa jest obecnie poddawana pod głosowanie w Senacie, Izbie Lordów, która prawdopodobnie ją odrzuci lub zmieni.

Wdrożenie nowej zasady dotknęłoby amerykańską firmę Discovery Inc., właściciela największego w Polsce niezależnego nadawcy telewizyjnego TVN, znanego z antyrządowego stanowiska. W rzeczywistości Discovery może zostać zmuszony do sprzedaży stacji.

Również w połowie sierpnia Discovery otrzymało holenderską licencję na swój kanał informacyjny TVN24.

READ  W Gambii odbywa się Polskie Forum Ekonomiczne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *